Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Gleb Czugunov po przegranej w Lublinie – „Patrząc na dyspozycję Motoru w tym sezonie i to, że przegraliśmy 10 punktami, to nie jest, aż tak fatalnie”

Gleb Czugunov

Autor: Aleksandra Bronisz

Gleb Czugunov po przegranej w Lublinie – „Patrząc na dyspozycję Motoru w tym sezonie i to, że przegraliśmy 10 punktami, to nie jest, aż tak fatalnie”

Zawodnik Betard Sparty Wrocław, Gleb Czugunov odpowiedział nam na kilka pytań po porażce w Lublinie. Przypomnijmy, że po zaciętej walce mecz zakończył się wynikiem 50:40, a Czugunov dorzucił do dorobku drużyny 4 punkty.

33E1BA88 24A9 4D4B B6C7 94DA2AFDCCCF
Gleb Czugunov po przegranej w Lublinie - „Patrząc na dyspozycję Motoru w tym sezonie i to, że przegraliśmy 10 punktami, to nie jest, aż tak fatalnie” 2

Aleksandra Bronisz (Best Speedway TV): Całe spotkanie było dzisiaj na styku, więc ostatecznie czego zabrakło w waszej drużynie?
Gleb Czugunov: Moich punktów, punktów Bartka Kowalskiego i troszkę punktów Taia. Zabrakło prędkości przeważnie ze startu, bo starty były dość ważne. Po połowie spotkania decydowało to, kto pierwszy dojedzie do zewnętrznej, więc myślę, że to było głównie to.

Aleksandra Bronisz (Best Speedway TV): Maciek Janowski zanotował dziś dobry występ, czy próbował wam podpowiadać, jak wyglądały jego przełożenia? Czy nie dało się wskazówek przełożyć na wasze motocykle?
Jakby to było takie proste. Wszyscy mamy swoje przełożenia, oczywiście wszyscy się dzielimy między sobą, ale staramy się sugerować swoim poczuciem na motorze.

Aleksandra Bronisz (Best Speedway TV): Czy spodziewałeś się tak wyrównanej walki do pewnego momentu?
Do pewnego momentu czuliśmy, że możemy wygrać. Byliśmy nastawieni, że to tylko dwa punkty, ale ostatecznie Motor był szybszy. Tak szczerze mówiąc, patrząc na dyspozycję Motoru w tym sezonie i to, że przegraliśmy 10 punktami i nie jest to, aż tak fatalnie. Po prostu jest przegrana.

Aleksandra Bronisz (Best Speedway TV): Myślisz, że jesteście w stanie odrobić te punkty w meczu rewanżowym z Motorem Lublin?
Myślę, że może zdarzyć się wszystko. Możemy wygrać 10/12 punktami albo tak samo przegrać. Będzie decydowała moja postawa, postawa naszych juniorów i na ile dobrze na wrocławskim torze zaprezentują się zawodnicy Motoru. Na ile dobrze pojedzie Mikkel Michelsen, który dzisiaj zdobył komplet. Maksym Drabik zna bardzo dobrze ten tor, więc myślę, że będzie nam ciężko, ale też podchodzimy do tego spotkania, tak, żeby jak najwięcej odrobić i wygrać.

Aleksandra Bronisz (Best Speedway TV): Jak oceniłbyś dzisiaj lubelski tor, czy dobrze się po nim jeździło?
Zawsze tu się dobrze jeździ. Nawet dzisiaj nie było tych “hopek” na wejściu w drugi łuk i był fajny tor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *