Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Nowy cykl IMP. Poznaliśmy dwóch pozostałych gospodarzy zawodów?

IMP

Autor: Redakcja

Nowy cykl IMP. Poznaliśmy dwóch pozostałych gospodarzy zawodów?

W tym roku po raz pierwszy będziemy świadkami zamienionego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski. Nowy format rozgrywek obejmie aż trzy finały na różnych torach w kraju. Pierwszy turniej odbędzie się w Grudziądzu. Nieoficjalnie poznaliśmy gospodarzy dwóch pozostałych.

Promotorem cyklu została stacja Canal+, co przełożyło się na zmianę nazwy rozgrywek na CANAL+ Online Indywidualne Mistrzostwa Polski. Wcześniej odbyły się eliminacje w postaci czterech ćwierćfinałów oraz półfinału w Gdańsku. Dzięki nim poznaliśmy wszystkich stałych uczestników zawodów. Przy okazji ogłoszono także miejsce pierwszej rundy, która odbędzie się 9 lipca w Grudziądzu.

217753539 10223363130360801 5338641169769175497 n e1654520727853
Nowy cykl IMP. Poznaliśmy dwóch pozostałych gospodarzy zawodów? 2

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, na drugi turniej zawodnicy przyjdą do Krosna. Indywidualnego mistrza Polski wyłoni finał na torze w Rzeszowie. Na razie nie ma potwierdzenia ze strony władz sportu żużlowego w Polsce, więc na oficjalne informacje trzeba jeszcze poczekać. Pierwotnie 2 i 3 runda miała odbyć się w Toruniu i Rzeszowie.

Niemniej jednak odebranie aktualnego mistrzowi Polski prawa do organizacji finału IMP i przeniesie tej imprezy na tory pierwszej i drugiej ligi wydaje się być ciekawym krokiem, a zarazem pewnym eksperymentem. Miejmy nadzieję, że sportowych emocji nie zabraknie.

Fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×