Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

GKM Grudziądz zmotywuje się i pokona rozpędzony Motor Lublin? Ważne, ale nie aż tak arcyważne spotkanie dla grudziądzan w walce o play-off!

GKM Grudziądz

Autor: Redakcja

GKM Grudziądz zmotywuje się i pokona rozpędzony Motor Lublin? Ważne, ale nie aż tak arcyważne spotkanie dla grudziądzan w walce o play-off!

Jednym ze spotkań i to tym najciekawszym jest w piątek Zooleszcz GKM Grudziądz – Motor Lublin. Spotkanie jest i będzie rywalizacją pomiędzy Betard Sparta Wrocław z grudziądzanami. Klub z Grudziądza podejmuje u siebie Motor Lublin, zaś wrocławianie udadzą się do FOGO Unii Leszno.

Ostatnie pojedynki GKM-u z zespołem z Lublina to nadzieja dla drużyny z Grudziądza. Przypomnijmy, że Motor ani razu nie wygrał w Grudziądzu, a teraz jeszcze gospodarze przystąpią do spotkania bez swojego lidera Nicki Pedersena. Bez swojego lidera grudziądzanie są położeni w bardzo słabym położeniu i eksperci żużlowi nie dają im szans na sukces w meczu z Lublinem.

Od 2019 roku, czyli sezonu, od którego Motor ściga się w PGE Ekstralidze, Koziołki ani razu nie zdołały wygrać w Grudziądzu. Zespoły mierzyły się na tym terenie trzy razy. W 2019 roku Gołębie wygrały 52:38, w 2020 46:44 a w ubiegłorocznym starciu, mimo prowadzenia gości po starcie do ostatniego wyścigu, padł remis.

Po ewentualnym wygraniu Motoru w Grudziądzu, klub z Lublina może być pewny pierwszego miejsca w ligowej tabeli co pozwoli skupić się w walce w play-off. Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco, bo jak pokazali gospodarze w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę i wygrać. Wiele będzie zależało od formy Przemka Pawlickiego, który notuje słabsze występy w lidze po upadkach.

Awizowane składy:

GRUZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ

PRZEMYSŁAW PAWLICKI
KRZYSZTOF KASPRZAK
FREDERIK JAKOBSEN
ZASTĘPSTWO ZAW.
KACPER WARDULIŃSKI
KACPER ŁOBODZIŃSKI
KACPER PLUDRA

LUBMOTOR LUBLIN

MIKKEL MICHELSEN
MAKSYM DRABIK
JAROSŁAW HAMPEL
FRASER BOWES
ZASTĘPSTWO ZAW.
WIKTOR LAMPART
MATEUSZ CIERNIAK

fot. Łukasz Wilk

*

*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×