Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Bartosz Zmarzlik opuści Stal Gorzów i przeniesie się do Motoru Lublin? Bartek poza Stalą to początek końca dużego żużla w Gorzowie!

Bartosz Zmarzlik

Autor: Redakcja

Bartosz Zmarzlik opuści Stal Gorzów i przeniesie się do Motoru Lublin? Bartek poza Stalą to początek końca dużego żużla w Gorzowie!

Nie milkną echa o tym, że już po tym sezonie Bartosz Zmarzlik miałby opuścić Stal Gorzów i przenieść się do klubu z Lublina, swoje aspiracje zgłasza również Betard Sparta Wrocław. Nie od dziś wiadomo, że Jakub Kępa bardzo chciałby najlepszego Polskiego zawodnika w swoim składzie i pytanie pozostaje tylko, ile jest w stanie poświęcić, aby ściągnąć “Mistrza” do swojego klubu.

Bajeczne pieniądze

Czy 4 mln złotych skuszą Bartosza Zmarzlika za podpis pod nowym kontraktem na zmianę barw klubowych? Jest to bajeczna oferta dla Zmarzlika, rozmowy w sprawie kontraktu toczą się już od dłuższego czasu i decyzja jeszcze nie została podjęta. Z drugiej strony w Lublinie może powstać konflikt interesów innego zawodnika.

Dlaczego Bartosz Zmarzlik miałby zarabiać za sezon 5-5,5 mln złotych na poziomie 13 pkt na mecz, gdzie Mikkel Michelsen punktujący na poziomie 12-13 punktów miałby zarabiać 2,5 mln. Znając to jaki impulsywny jest Duńczyk i jego “zimne” zachowanie mógłby stworzyć się wcześniej wspomniany konflikt.

Jak nie teraz to kiedy? Jakub Kępa dopnie swego?

Zmarzlik ma tak wyśrubowany kontrakt, że na dzisiaj w zasadzie tylko klub z Lublina stać, aby sprostać wyzwaniu. Stal nie jest w stanie już proponować lepszych warunków zawodnikowi niż to, co ma obecnie ma, a dawanie więcej niż się ma to krok, który może zrujnować ich finansowo, a nie o to chodzi w klubie. Chodzą słuchy również, że nowy zarząd chce nawet delikatnie obniżyć Zmarzlikowi kontrakt, bo boją się, że nie dadzą rady finansowo w nowym sezonie, a to już spirala do upadłości.

Gorzów puści Zmarzlika?

Ale również zadajmy sobie pytanie, czy Zmarzlika puści Stal Gorzów? Szczerze wątpię i w takie rozwiązanie, bo niby dlaczego miałby odejść? Lepiej puścić Thomsena z Vaculikiem, czy Woźniaka, a zapłacić Zmarzlikowi. To zamieszanie z Motorem wygląda jakby otoczenie Zmarzlików wywierało presje na klubie, by dostać podwyżkę, albo utrzymać obecny bajoński kontrakt na następny nadchodzący sezon. Bartek poza Stalą to początek końca dużego żużla w Gorzowie. Miasto kredyt weźmie, zabytki zastawią, jak będzie trzeba, tramwaje sprzedadzą, ale na Zmarzlika starczy! Ot Taka cała prawda!

Walka w czubie tabeli czy może w środku?

Ale czy osłabienie drużyny pozwoli sprostać oczekiwania zawodnika? Pod względem finansowym na pewno, ale czy w walce o najlepsze cele w lidze? Zmarzlika na pewno nie interesuje walka w środku tabeli, ale tylko o najwyższe cele. Motor Lublin spełnia to kryterium, warto zaznaczyć, że w tym sezonie jest najlepszą drużyną w rundzie zasadniczej i zdecydowanie prowadzi w czubie tabeli.

Zmiana otoczenia

Zmiana otoczenia to dodatkowy impuls, motywacja, aby zawodnik mógł być jeszcze lepszy. W niejednej sytuacji bywało tak, że zawodnik spędził dużo czasu w obecnym klubie, gdzie z roku na rok jego dyspozycja była coraz słabsza. I po zmianie otoczenia, dodatkowej motywacji takie osoby odżywały i wracały do swojej “dobrej” lepszej dyspozycji. Po jeździe Zmarzlika nie widać, aby był słabszy, ale na pewno może być to bodziec na dodatkową motywację. Jak wiadomo, z Moje Bermudy Stal Gorzów zawodnik osiągnął wszystko.

fot. Łukasz Wilk

1 odpowiedź do “Bartosz Zmarzlik opuści Stal Gorzów i przeniesie się do Motoru Lublin? Bartek poza Stalą to początek końca dużego żużla w Gorzowie!

  1. A może SASSIN- zamiast pompować w Lublin, zainwestuje w Bartka w Gorzowie, byłoby lepiej ,i bardziej efektywniej. Jacek – PRZEMYŚL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×