Żużel - Best Speedway Tv

Frederik Jakobsen "Czujemy się naprawdę dobrze i komfortowo we własnym towarzystwie" | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Frederik Jakobsen „Czujemy się naprawdę dobrze i komfortowo we własnym towarzystwie”

Frederik Jakobsen

Frederik Jakobsen „Czujemy się naprawdę dobrze i komfortowo we własnym towarzystwie”

Na klubowym kanale ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz na YouTube pojawił się kolejny odcinek z serii Poznaj zawodnika, tym razem jego bohaterem został Frederik Jakobsen. Film cieszy się duża popularnością bowiem Duńczyk, został bowiem nową twarzą w zespole przed sezonem 2022. Będzie to dla niego pierwszy sezon w najwyższej lidze rozgrywek w Polsce.

Opowiedział on o kulisach transferu o jeden szczebel rozgrywkowy w górę, przyznał też, ze to nie była pochopna decyzja, ponieważ kwestia zmiany drużyny ważyła się już przed sezonem 2021 lecz zawodnik czuł, że to jeszcze nie jego czas, lecz z Grudziądzkim zespołem podpisał kontrakt na pełnienie funkcji tzw. gościa w przypadku stwierdzenia koronawirusa w zespole. Kolejny rok zaowocował już pełnym kontraktem na sezon w barwach ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz w PGE Ekstralidze.

Zawodnik zwrócił również uwagę na postać jaką pełni Nicki Pedersen który jest gwiazdą Grudziądzkiego zespołu, ma nadzieje czerpać z jego doświadczenia jak i cieszy się że trafił do zespołu swojego słynnego rodaka, którego podziwiał w kadrze U21 gdzie trenerem był ojciec Jacobsena. Przez co prywatnie mają bardzo dobry kontakt, od lat mieszkają blisko siebie oraz są wsparciem jeśli chodzi o kwestie zawodowe.

W zespole panuje dobra atmosfera o obóz przygotowawczy to pokazał, wynika to też z relacji jaką przedstawia nam sam zawodnik.

„Czujemy się naprawdę dobrze i komfortowo we własnym towarzystwie, a to naprawdę ważne u progu nowego sezonu”– podkreśla 23- letni Duńczyk.

Zawodnik cały czas od zakończenia ostatnich rozgrywek nie przerwanie dba o swoją kondycje fizyczną by być w jak najwyższej formie, po zakończeniu zgrupowania polskiego zespołu udał się na zgrupowanie z kadrą narodową Danii by później samemu pojechać do Hiszpanii by zadbać o formę poprzez jazdę na rowerze. Sam zawodnik uważa, że będzie dobrze przygotowany tak samo jak jego sprzęt, przed sezonem nie zdecydował się nic zmieniać w kadrze swoich mechaników którzy dbają o jego sprzęt a przed sezonem zostało wszystko przygotowane i czeka na pierwszy wyjazd na tor.

Najważniejszym celem Duńczyka jest kwalifikacja do Mistrzostw Europy tak by stać się ich stałym zawodnikiem, oraz to by być jak najlepszym zawodnikiem zarówno GKM-u Grudziądz jak i duńskiego Fjelsteded.

fot. gkm.grudziadz.net

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×