Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Transfery żużlowe ruszają na dobre! ZOOLESZCZ GKM potwierdza nowych zawodników!

Transfery żużlowe

Autor: Redakcja

Transfery żużlowe ruszają na dobre! ZOOLESZCZ GKM potwierdza nowych zawodników!

Podczas uroczystej Gali GKM S.A. w Hotelu Rudnik ogłoszono nazwiska dwóch zawodników, którzy uzgodnili warunki kontraktu z klubem i będą reprezentować żółto-niebieskie barwy w sezonie 2022. Klub informuje, że działacze klubu doszli do porozumienia z Vadimem Tarasenko oraz Frederikiem Jakobsenem! Obaj zwiążą się rocznymi kontraktami w zbliżającym się listopadowym oknie transferowym, które startuje 1 listopada. Informacje o kontraktach klub przekazał na oficjalnym klubowym koncie facebooka.

Rosjanin w minionych rozgrywkach był wiodącą postacią Polonii Bydgoszcz na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej. Ogromny potencjał Vadima Tarasenko zauważyli działacze ZOOLESZCZ GKM-u i zdecydowali się, że to właśnie on zajmie miejsce w przyszłorocznym składzie drużyny Duńczyka Kennetha Bjerre. Tarasenko ma 27 lat i będzie to jego debiut w najlepszej lidze świata. Na zapleczu PGE Ekstraligi w tym sezonie osiągnął trzecią średnią równą 2,219 pkt/bieg. Jego dobre występy zaowocowały udziałem w rundzie Grand Prix w rosyjskim Togliatii jako zawodnik z dziką kartą. Vadim sprawdził się także w ekstraligowej stawce podczas dwóch turniejów indywidualnych. W bydgoskim Kryterium Asów zajął drugie miejsce, a także zwyciężył w Memoriale im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

Drugim nowym żużlowcem w Grudziądzu będzie Frederik Jakobsen, który w sezonie 2022 nadal może pełnić funkcję zawodnika U-24. 23-letni Duńczyk ostatnie lata spędził w ekipie Startu Gniezno. Rok 2021 zakończył ze średnią 1,859 pkt/bieg i był 22 zawodnikiem w klasyfikacji eWinner 1. Ligi Żużlowej. To jeden z najzdolniejszych duńskich żużlowców młodego pokolenia. Już w sezonie 2019 otrzymał szansę startu w PGE Ekstralidze od gorzowskiej Stali. Teraz przyszedł dla niego czas, aby z już nieco większym doświadczeniem ponownie sprawdzić swoje możliwości z najlepszymi zawodnikami na świecie.

fot. gkm.grudziadz.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *