Żużel - Best Speedway Tv

Transfery żużlowe ruszają na dobre! ZOOLESZCZ GKM potwierdza nowych zawodników! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Transfery żużlowe ruszają na dobre! ZOOLESZCZ GKM potwierdza nowych zawodników!

Transfery żużlowe

Transfery żużlowe ruszają na dobre! ZOOLESZCZ GKM potwierdza nowych zawodników!

Podczas uroczystej Gali GKM S.A. w Hotelu Rudnik ogłoszono nazwiska dwóch zawodników, którzy uzgodnili warunki kontraktu z klubem i będą reprezentować żółto-niebieskie barwy w sezonie 2022. Klub informuje, że działacze klubu doszli do porozumienia z Vadimem Tarasenko oraz Frederikiem Jakobsenem! Obaj zwiążą się rocznymi kontraktami w zbliżającym się listopadowym oknie transferowym, które startuje 1 listopada. Informacje o kontraktach klub przekazał na oficjalnym klubowym koncie facebooka.

Rosjanin w minionych rozgrywkach był wiodącą postacią Polonii Bydgoszcz na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej. Ogromny potencjał Vadima Tarasenko zauważyli działacze ZOOLESZCZ GKM-u i zdecydowali się, że to właśnie on zajmie miejsce w przyszłorocznym składzie drużyny Duńczyka Kennetha Bjerre. Tarasenko ma 27 lat i będzie to jego debiut w najlepszej lidze świata. Na zapleczu PGE Ekstraligi w tym sezonie osiągnął trzecią średnią równą 2,219 pkt/bieg. Jego dobre występy zaowocowały udziałem w rundzie Grand Prix w rosyjskim Togliatii jako zawodnik z dziką kartą. Vadim sprawdził się także w ekstraligowej stawce podczas dwóch turniejów indywidualnych. W bydgoskim Kryterium Asów zajął drugie miejsce, a także zwyciężył w Memoriale im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

Reklamy

Drugim nowym żużlowcem w Grudziądzu będzie Frederik Jakobsen, który w sezonie 2022 nadal może pełnić funkcję zawodnika U-24. 23-letni Duńczyk ostatnie lata spędził w ekipie Startu Gniezno. Rok 2021 zakończył ze średnią 1,859 pkt/bieg i był 22 zawodnikiem w klasyfikacji eWinner 1. Ligi Żużlowej. To jeden z najzdolniejszych duńskich żużlowców młodego pokolenia. Już w sezonie 2019 otrzymał szansę startu w PGE Ekstralidze od gorzowskiej Stali. Teraz przyszedł dla niego czas, aby z już nieco większym doświadczeniem ponownie sprawdzić swoje możliwości z najlepszymi zawodnikami na świecie.

fot. gkm.grudziadz.net

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
×