Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dla kogo MotoArena okaże się szczęśliwa? – zapowiedź For Nature Solutions Apator Toruń -MOJE BERMUDY Stal Gorzów

Dla kogo MotoArena

Autor: Aleksandra Gucia

Dla kogo MotoArena okaże się szczęśliwa? – zapowiedź For Nature Solutions Apator Toruń -MOJE BERMUDY Stal Gorzów

W ramach 12. rundy PGE Ekstraligi podopieczni trenera Stanisława Chomskiego udadzą się na toruńską MotoArenę, aby powalczyć o kolejne ligowe punkty. W pierwszym starciu tych ekip górą byli gorzowianie, a mecz na Jancarzu zakończył się wynikiem 43:47.

Trudne zadanie czeka obie ekipy. Zarówno miejscowi, jak i goście chcą zwyciężyć i zgarnąć punkt bonusowy. Gospodarze na początku sezonu mieli lekkie problemy. Brak Emila Sajfutdinowa jest widoczny. A zastępstwo zawodnika nie zawsze przynosi zadowalający efekt. For Nature Solutions Apator Toruń obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Kibiców KS Toruń może cieszyć postawa Patryka Dudka i Roberta Lamberta. Obaj żużlowcy są liderami toruńskiego klubu.

Fani z grodu Kopernika są rozczarowani występami Jacka Holdera. Australijczyk niestety spisuje się poniżej oczekiwań. Niestabilną formę prezentuje Paweł Przedpełski. Jednak żużlowiec reprezentujący barwy gospodarzy, potrafi zaskoczyć pozytywnie i kto wie, może w meczu ze Stalą Gorzów wykręci najlepszy wynik sezonu? Kluczowe w tym meczu będą punkty juniorów. Robert Sawina postawił na parę Krzysztof Lewandowski i Denis Zieliński.

Można powiedzieć, że Stalowcy są w komfortowej sytuacji. Znajdują się na drugim miejscu w rozgrywkach ekstraligowych. Jednak jeśli chcą tam pozostać, to powinni wywieść z Torunia, chociaż punkt bonusowy. MotoArena jest szczęśliwa dla Bartosza Zmarzlika. Wychowanek Stali Gorzów zawsze osiąga tam dobre wyniki. Na toruńskim obiekcie lubi ścigać się również Martin Vaculik. Anders Thomsen oraz Szymon Woźniak to zawodnicy, którzy zawsze dają z siebie sto procent.

Zespół z miasta nad Wartą ma w swoich szeregach czterech solidnie punktujących seniorów, jednak problem jest z Patrickiem Hansenem. Duńczyk boryka się ze sporymi problemami sprzętowymi. Mimo ambicji nie jest w stanie walczyć. Jego zdobycze punktowe są potrzebne żółto-niebieskim, aby wygrać. Tym razem szkoleniowiec Stanisław Chomski postawił na Jakuba Stojanowskiego i Oskara Palucha. Pod 8 pojedzie Wiktor Jasiński, który w razie słabszej postawy Patricka Hansena będzie mógł go zastąpić.

Kto zdobędzie 3 punkty? Czy Patrick Hansen upora się z problemami sprzętowymi? Która formacja juniorska okaże się lepsza? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w niedzielne popołudnie.

Awizowane składy:
Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Patrick Hansen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Oskar Paluch
7. Jakub Stojanowski

For Nature Solutions Apator Toruń
9. Paweł Przedpełski
10. Robert Lambert
11. Jack Holder
12. Zastępstwo zawodnika
13. Patryk Dudek
14. Denis Zieliński
15. Krzysztof Lewandowski

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×