Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy wrocławianie wyszarpią złoty medal przed własną publicznością? Betard Sparta Wrocław – Platinum Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

złoty medal
Fto. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Czy wrocławianie wyszarpią złoty medal przed własną publicznością? Betard Sparta Wrocław – Platinum Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

Już dzisiaj we Wrocławiu poznamy nowego drużynowego mistrza Polski. Miejscowa Betard Sparta Wrocław podejmie Platinum Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi.

Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem lublinian, którzy na swoim domowym torze przy alejach zygmuntowskich wywalczyli 12 punktów przewagi. Teraz przed Motorem stoi zadanie dowiezienia do końca tej zaliczki. Pokrzyżować im plany będą chcieli wrocławianie, którzy są nastawieni na walkę o tytuł mistrzowski do ostatniej gonitwy tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. Przed zawodami ciężko wskazać jednoznacznie faworyta do zwycięstwa w tym meczu, jednak jeśli chodzi o dwumecz, to przewagę mają tutaj zawodnicy z Lublina, których można nazwać faworytem do zdobycia drugiego z rzędu tytułu.

W ostatnim meczu finałowym na stadionie przy alejach Zygmuntowskich widać było, że podopieczni Jacka Ziółkowskiego męczyli się z bardzo osłabioną Spartą i nie mogli do końca rozwinąć swoich skrzydeł. Tylko dwóch żużlowców: Jarosław Hampel i Bartosz Zmarzlik zdobyli dwucyfrowe ilości punktów. Najgorzej zaprezentował się Dominik Kubera, który zdobył jedynie 5 „oczek”. Teraz przed nimi kolejne zawody i zobaczymy, jak zaprezentują się oni w dzisiejszym meczu. Z pewnością wiedzą, że do zdobycia po raz drugi z rzędu tytułu drużynowych mistrzów Polski potrzeba 40 punktów całej drużyny i spokojnie są w stanie to osiągnąć, dając swoim kibicom ogromną radość.

Inaczej sprawa się ma w drużynie Betard Sparty Wrocław. Przegrywają oni dwunastoma punktami w całym dwumeczu i ich sytuacja jest bardzo trudna. W pierwszym spotkaniu mogliśmy zobaczyć dwie strony wrocławian. Z jednej fenomenalnie zaprezentował się Daniel Bewley, pokonany tylko raz w swoich sześciu startach. Ogromnie ważne punkty dorzucali również Artiom Łaguta i Piotra Pawlicki. Z drugiej strony fatalnie pojechał Bartłomiej Kowalski, zwieńczając mecz czerwoną kartką za atak nogą na Jacku Holderze.

Dla kibiców z Wrocławia jest jednak dobra wiadomość, gdyż do zespołu po kontuzji ręki powraca Tai Woffinden. W mediach społecznościowych zawodników oraz samego klubu można było zauważyć, że mocno trenują oni do dzisiejszego spotkania, także sprawa złotego medalu jest jeszcze otwarta i kto wie, być może czeka nas niesamowity comeback Betard Sparty Wrocław.

Kto zdobędzie tytuł drużynowego mistrza Polski? Przekonamy się już dzisiaj. Ostatnie spotkanie tego sezonu PGE Ekstraligi rozpocznie się o godzinie 19:15, a widzowie będą mogli obejrzeć je na antenie Canal+ Sport 5.

Awizowane składy na Finał PGE Ekstraligi:

Platinum Motor Lublin

  1. Jarosław Hampel

2. Dominik Kubera

3. Fredrik Lindgren

4. Jack Holder

5. Bartosz Zmarzlik

6. Mateusz Cierniak

7. Bartosz Bańbor

Betard Sparta Wrocław

9. Tai Woffinden

10. Piotr Pawlicki

11. Artiom Łaguta

12. Connor Bailey

13. Daniel Bewley

14. Kevin Małkiewicz

15. Bartłomiej Kowalski

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *