Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Menadżer Stali Gorzów krytykuje postawę władz miasta. „Gdzie jest trzeci etap przebudowy?”

Żużel
fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Menadżer Stali Gorzów krytykuje postawę władz miasta. „Gdzie jest trzeci etap przebudowy?”

Przebudowa stadionu Stali Gorzów rozpoczęła się 2007 roku po awansie żółto-niebieskich do Ekstraligi. Wtedy to ruszyły prace mające na celu unowocześnienie obiektu gorzowskiego zespołu i nadanie mu lepszych standardów. Do dzisiaj jednak wszystkie zaplanowane wtedy zmiany nie zostały zrealizowane.

Wstępnie modernizacja obiektu im. Edwarda Jancarza podzielona została na trzy etapy. W pierwszym przebudowano nieco tor i niższą trybunę, a także dobudowano drugi poziom sektorów. Drugim krokiem było dokończenie budowy wyższych trybun, a także zadaszenie ich wraz z wybudowaniem monitoringu. Trzeciego etapu jednak władze Stali Gorzów nie doczekały się do dzisiaj.

W rozmowie z portalem gorzowskie.pl swoje oburzenie na temat modernizacji areny, która gościła w tym sezonie jedną z rund Grand Prix, wyraził menadżer Stali, Stanisław Chomski. Zwrócił się on do władz miasta z pytaniem, co z ostatnim etapem przebudowy. Nadal na stadionie żużlowym w Gorzowie brakuje między innymi toalet dla kibiców, a także dla osób funkcyjnych, ponadto brakuje punktu saniternego czy kas biletowych.

Wybudowaliśmy jako klub garaże dla zawodników, zrobiliśmy nawierzchnię. Zrealizowaliśmy wszystkie wytyczne dotyczące infrastruktury. Pytam się, radnych i pana prezydenta, gdzie jest trzeci etap przebudowy? Nie ma toalet dla gości, nie ma toalet w parkingu dla osób funkcyjnych, nie ma punktu sanitarnego, nie ma kas z prawdziwego zdarzenia. To miało być zrealizowane w ramach trzeciego etapu przebudowy – powiedział dla portalu gorzowskie.pl Stanisław Chomski.

Pomimo braku pomocy ze strony miasta w przebudowie stadionu i infrastuktury, która mu towarzyszy, Stal nie próżnowała i przez wiele lat z własnych pieniędzy finansowała wszystkie inwestycje związane ze swoim domowym obiektem. Czy władze miasta Gorzowa Wielkopolskiego wywiążą się z obietnicy złożonej Stali Gorzów i zrealizują ostatni etap przebudowy areny im. Edwarda Jancarza? Może być o to bardzo trudno.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *