Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ciężki sprzęt wjechał na stadion w Częstochowie!

stadion

Ciężki sprzęt wjechał na stadion w Częstochowie!

CKM Włókniarz Częstochowa zaczyna modernizacje obiektu. Jeszcze nie tak dawno próżno było szukać maszyn czy też jakiś prób modernizacji. Wszystko się zmieniło i praca wrze na stadionie w Częstochowie. A my przypominamy dla państwa ostatnią wypowiedz prezesa, Michała Świącika na temat modernizacji:

best speedway tv
Ciężki sprzęt wjechał na stadion w Częstochowie! 6

– Ze zdziwieniem odbieramy słowa, że powinniśmy sami sfinansować odwodnienie liniowe. My i tak jako jeden z nielicznych klubów w Polsce i jedyny w Częstochowie sami finansujemy i utrzymujemy w czasie sezonu wszystkie bieżące wydatki dotyczące stadionu oraz przygotowania go do każdych zawodów. Mało, który klub sportowy w Polsce tak działa. Biorąc pod uwagę współprace z miastem w poprzednich latach i przeznaczeniem wtedy większych środków na promocję miasta przez żużel na poziomie 3 – 3,5 miliona złotych brutto jakoś to wszystko działało i mogliśmy myśleć o takich inwestycjach. Nikt nie spodziewał się w czerwcu 2020 roku, kiedy to byliśmy liderem PGE Ekstraligi, że miasto nagle wycofa wcześniej gwarantowane i zapisane w budżecie środki dla Włókniarza w kwocie 1,5 miliona złotych. Chyba żaden klub żużlowy w Polsce czegoś takiego nie przeżył, aby wcześniej gwarantowane środki jeszcze od takiego partnera jakim jest miasto odbierano w połowie sezonu. Każdy z nas przed sezonem ma dokładnie policzone budżety i taka decyzja mogła doprowadzić klub do dużych kłopotów. Tylko dzięki poważnemu podejściu do sprawy zarządu i dofinansowaniu przez nas klubu z prywatnych środków uniknęliśmy problemów. W drugim roku pandemii, czyli w 2021 roku wsparcie miejskie było mniejsze już nie o 1,5 miliona, a o 2 miliony złotych. – wspomina prezes na naszych łamach podczas ostatniej rozmowy.

Jak widać modernizacja sprawa odwodnienia liniowego ma się dobrze. Roboty ruszyły i wszystko wskazuje na to, że odbędzie się ona bez żadnych opóźnień.

fot. Włókniarz Częstochowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×