Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Byki podbiły Jasną Górę! – Relacja z meczu ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOGO UNIA Leszno

Byki podbiły Jasną Górę! – Relacja z meczu ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOGO UNIA Leszno

Autor: Łukasz Kachel

Oceń Wpis
bstv 1536x162 1
Byki podbiły Jasną Górę! – Relacja z meczu ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOGO UNIA Leszno 3

Byki podbiły Jasną Górę! – Relacja z meczu ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOGO UNIA Leszno

Fantastyczne ściganie obejrzeli kibice na zakończenie 2. kolejki PGE Ekstraligi w Częstochowie. Niedzielne spotkanie pomiędzy ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa a FOGO UNIĄ Leszno zakończyło się wynikiem 49:41 na korzyść gości.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla częstochowian, którzy w pierwszej serii pokazali, że nie obawiają się aktualnych mistrzów Polski. Świetnie spisała się formacja juniorska biało-zielonych, która wygrała bieg młodzieżowców 5:1. Leszczynianie ponownie fatalnie zaczęli zawody i nie potrafili odnaleźć odpowiednich przełożeń, o czym świadczyć może brak indywidualnego zwycięstwa w pierwszych czterech wyścigach. Po pierwszej serii na tablicy wyników widniał rezultat 16:8 na korzyść gospodarzy. Wszystko wskazywało na to, że będziemy świadkami podobnego spotkania do tego, w którym Stal Gorzów zdetronizowała Byki na ich własnym stadionie.

Mistrzowie Polski nie chcieli jednak tanio sprzedać skóry. Sygnał do odrabiania strat w 5. wyścigu dał gościom australijski duet Jaimon Lidsey oraz Jason Doyle, który wygrał pierwszy bieg drużynowo w stosunku 4:2. W kolejnym wyścigu niezawodna para mistrzów Polski Janusz Kołodziej i Emil Sayfutdinov dowiozła do mety komplet punktów i można było powiedzieć, że Unia wróciła do gry. Gospodarze, czując, że przewaga stopniała do zaledwie dwóch punktów, błyskawicznie odpowiedzieli równie silnym uderzeniem. Leon Madsen oraz Jonas Jeppesen po fantastycznym wyścigu ostatecznie dowieźli za plecami kapitana Unii Piotra Pawlickiego i Włókniarz ponownie odskoczył leszczynianom na 6 punktów.

Trzecia seria startów to wielki powrót do meczu zawodników Unii. Najpierw australijski duet ponownie dał nadzieję leszczynianom na odwrócenie losów meczu wygrywając 5:1, a następnie najskuteczniejsza leszczyńska para ubiegłego sezonu, czyli Janusz Kołodziej i Emil Sayfutdinov wygrała w stosunku 4:2. Tym samym po 10 wyścigach mieliśmy remis 30:30.

Dalsza część zawodów to popis formacji seniorskiej mistrzów Polski. Podopieczni Piotra Barona stanowili w niedzielny wieczór w Częstochowie prawdziwy monolit i nie mieli słabych punktów. Bez żadnej pomocy juniorów, którzy zdołali zdobyć zaledwie jeden punkt, potrafili przeważyć losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie wygrać pod Jasną Górą 49:41.

Świetny występ zanotował Janusz Kołodziej, który zgromadził na swoim koncie 13 punktów. Kibiców z Leszna martwić może jedynie występ młodzieży, która na tle młodych kolegów z Częstochowy wypadła naprawdę blado. Po stronie gospodarzy najskuteczniejszy był Leon Madsen – zdobywca 14 punktów. Zdecydowanie poniżej oczekiwań zaprezentował się nowy nabytek częstochowskich Lwów oraz były zawodnik Unii Leszno Bartosz Smektała, któremu udało się wywalczyć zaledwie trzy punkty.

Leszczynianie pokazali, że pierwszy mecz przeciwko Stali Gorzów był małym falstartem i nadal poważnie myślą o najwyższych celach w sezonie 2021. Częstochowianie natomiast udowodnili, że drzemie w nich ogromny potencjał, ale potrzebują jeszcze czasu aby poukładać pewne sprawy, aby sił i mocy starczało na całe spotkanie, a nie jak w niedzielę tylko na pierwszą jego część.

W najbliższej kolejce zespół z Częstochowy podejmie na własnym stadionie MARWIS.PL FALUBAZ Zieloną Górę, natomiast FOGO UNIA Leszno będzie szukała kolejnych ligowych punktów w domowym starciu przeciwko beniaminkowi z Torunia.

Punktacja:

Eltrox Włókniarz Częstochowa – 41 pkt.
9. Leon Madsen – 14 (3,3,2,2,2,2)
10. Jonas Jeppesen – 3+1 (1,2*,0,-)
11. Kacper Woryna – 5+1 (1,0,2,1,1*)
12. Bartosz Smektała – 3+1 (0,2,1*,0,-)
13. Fredrik Lindgren – 5 (3,1,1,0,0)
14. Jakub Miśkowiak – 7 (3,3,0,1)
15. Bartłomiej Kowalski – 4+1 (2*,0,2)
16. Mateusz Świdnicki – NS

Fogo Unia Leszno – 49 pkt.
1. Emil Sajfutdinow – 7 (2,3,1,1)
2. Janusz Kołodziej – 13+1 (2,2*,3,3,3)
3. Jaimon Lidsey – 8+1 (0,3,2*,3,0)
4. Jason Doyle – 10 (2,1,3,3,1)
5. Piotr Pawlicki – 10+2 (1*,1,3,2*,3)
6. Krzysztof Sadurski – 1 (1,0,0)
7. Kacper Pludra – 0 (u,0,w)
8. Szymon Szlauderbach – NS

Reklamy

Fot. Speedwayekstraliga.pl

baner 1200 200
Byki podbiły Jasną Górę! – Relacja z meczu ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOGO UNIA Leszno 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×