Żużel - Best Speedway Tv

Wielka żużlowa Sobota, czyli starcie ZOOleszcz GKM-u Grudziądz z Betard Spartą Wrocław | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wielka żużlowa Sobota, czyli starcie ZOOleszcz GKM-u Grudziądz z Betard Spartą Wrocław

żużlowa Sobota
Spis treści

Wielka żużlowa Sobota, czyli starcie ZOOleszcz GKM-u Grudziądz z Betard Spartą Wrocław

Już w najbliższą sobotę o godzinie 20:30 rozpoczniemy spotkanie drugiej kolejki PGE Ekstraligi, w ramach której ZOOleszcz GKM Grudziądz podejmie na swoim torze Betard Spartę Wrocław. Spotkanie poprowadzi sędzia Paweł Słupski. 

177314294 235641788354424 7147721313721696829 n

Mówiąc o tym spotkaniu moglibyśmy je nazwać starciem wicelidera z liderem, bowiem obie drużyny znajdują się odpowiednio na tych miejscach po rozegranej w zeszłym tygodniu pierwszej kolejce najlepszej ligi świata. Przypomnijmy, że obie drużyny korzystały z zastępstwa zawodnika. 

GKM Grudziądz z łatwością zwyciężył na wyjeździe w Ostrowie różnicą aż dwudziestu punktów. Zagrało wszystko. Najlepszym wynikiem mogą pochwalić się Nicki Pedersen i Przemysław Pawlicki, ponieważ oboje zdobyli po piętnaście punktów. Z dobrej strony pokazał się także Krzysztof Kasprzak (10+3) oraz awizowany pod numerem ósmym Norbert Krakowiak (7). Formacja juniorska zdobyła łącznie pięć punktów i jeden bonus, co także jest obiecującym wynikiem. Ta wygrana z pewnością była bardzo podbudowująca dla kibiców klubu z Grudziądza, ale także całej drużyny. 

Betard Sparta Wrocław także zwyciężyła swoje pierwsze spotkanie wysoką różnicą punktów, bo aż dwudziestoma ośmioma „oczkami”. Najlepszym zawodnikiem okazał się być Maciej Janowski, który zdobył płatny komplet punktów (17+1). Bardzo dobrze zaprezentowali się także Tai Woffinden (14+1) oraz Daniel Bewley (13+1). Nie zawiodła także formacja juniorska, która do ogólnego wyniku drużyny dołożyła dziewięć punktów i trzy bonusy. Tak wysoka wygrana nad Apatorem Toruń z pewnością była dużym zaskoczeniem, gdyż typowano bardzo zacięte spotkanie. 

Jak widać obie drużyny już na samym początku sezonu odpaliły swoje największe działa i nie zamierzają składać broni. Mecze w Grudziądzu są jednak zawsze zacięte i pełne emocji. Czy będziemy widzieli walkę na noże? A może któryś z zespołów od razu wyjdzie pewne prowadzenie? Na odpowiedzi na te i wiele innych pytań musimy poczekać jednak do soboty. Transmisja w Eleven Sports 1 już od godziny 20:15. 

Reklamy

Awizowane składy: 

ZOOleszcz GKM Grudziądz:

9. Przemysław Pawlicki

10. Krzysztof Kasprzak


11. Frederik Jakobsen


12. Zastępstwo zawodnika


13. Nicki Pedersen


14. Kacper Łobodziński


15. Kacper Pludra

Betard Sparta Wrocław:

1. Daniel Bewley


2. Gleb Czugunow


3. Tai Woffinden


4. Zastępstwo zawodnika


5. Maciej Janowski

6. Bartłomiej Kowalski

7. Michał Curzytek

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×