Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Młody żużlowiec korzysta z pomocy psychologa, co pomaga mu w podejściu do zawodów

Żużel

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Młody żużlowiec korzysta z pomocy psychologa, co pomaga mu w podejściu do zawodów

Ostatni czas w wykonaniu żużlowców Apatora Toruń jest naprawdę dobry, w ćwierćfinale PGE Ekstraligi postawili się oni ekipie Motoru, a w pierwszym meczu półfinałowym zremisowali u siebie ze Spartą. Ostatnie mecze to również lepsze występy Krzysztofa Lewandowskiego.

Junior For Nature Solutions Apatora Toruń w naszym Magazynie PGE Ekstraligi zapytany został o większy luz, jaki towarzyszy mu teraz przy zawodach. Lewandowski odpowiedział, że on, podobnie do całej drużyny, zmienił odrobinę swoje podejście, gdyż zimą narzucił sobie ogromną presję. Cały czas pracuje on na torze i poza nim, spotykając się z psychologiem, żeby szukać rozwiązań na towarzyszące mu problemy.

Tak, jak pod kątem drużyny, tak samo ja zmieniłem troszeczkę swoje podejście, bo wiem, że zimą narzuciłem na siebie troszeczkę za dużą presję i cały czas ciężko pracuję, nie tylko trenuję poza torem, z psychologiem również spotykam się, żeby właśnie omawiać jakieś tam trudności i szukać razem sposobów na to, żeby po prostu cały czas to szło do przodu, a nie do tyłu – mówił Krzysztof Lewandowski w naszym magazynie.

17-latek dopytany o to, kiedy rozpoczął współpracę z psychologiem odpowiedział, że pierwszy raz zaczął 2 lata temu, jednak podczas zimowego obozu przygotowawczego korzystał już z pomocy innego specjalisty, z którym współpracę rozpoczął właśnie zimą i trwa ona do obecnej chwili.

Tak naprawdę z psychologiem pierwsza współpraca zaczęła się gdzieś 2 lata temu, jednak po obozie przygotowawczym zimowym w sezonie korzystałem z pomocy psychologa, tak teraz mogę powiedzieć, że jest to już inny psycholog i tak, jak zaczęliśmy współpracę zimą, tak ona trwa do teraz – powiedział Lewandowski.

Młody zawodnik Apatora poruszył również kwestię Jana Ząbika, który w trakcie sezonu przejął drużynę po Robercie Sawinie i to właśnie pod skrzydłami doświadczonego trenera, zespół zaczął prezentować się bardzo dobrze. Lewy mówił, że z Ząbikiem zmieniła się atmosfera i jest weselej, jednak w przypadku młodzieżowca narzucił on też pewien rygor, a praca obecnie jest jeszcze cięższa.

Na pewno z trenerem Jankiem jest, że tak to ujmę w całokształcie, troszeczkę weselej, atmosfera się zmieniła. Jeśli chodzi o mnie to też trener Janek narzucił troszeczkę większy rygor i dokręcił tą śrubę, także ta praca jest teraz jeszcze cięższa i myślę, że też główny czynnik, to ta atmosfera – stwierdził 17-latek.

Dla Krzysztofa Lewandowskiego obecny sezon może być póki co ostatnim w barwach Apatora, gdyż wiele wskazuje na to, że do Torunia przyjdzie junior, który wspólnie z młodym Antonim Kawczyńskim, będzie stanowił parę młodzieżowców w przyszłym roku. Czy 17-latek zmieni klub? Przekonamy się już niedługo.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *