Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Robert Sawina zwolniony z funkcji menadżera Apatora Toruń!

Żużel
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Robert Sawina zwolniony z funkcji menadżera Apatora Toruń!

Od początku sezonu drużyna For Nature Solutions Apatora Toruń nie osiągała wyników, jakie na papierze powinni oni robić. W konsekwencji tego „Anioły są obecnie na piątym miejscu w tabeli, a mogą oni spaść nawet na szóste. Jednym z winowajców tego stanu rzeczy wielu kibiców obarcza menadżera zespołu, Roberta Sawinę. Sam zainteresowany był ostatnio zastępowany przez Jana Ząbika, z powodu zawieszenia za złe przygotowanie toru na mecz z Włókniarzem Częstochowa.

Fantastyczni Paluch i Sadurski, sensacyjny awans Kacpra Andrzejewskiego! Eliminacje MIMP [RELACJA]

3 sierpnia klub opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że Sawina oficjalnie został pozbawiony stanowiska, a zastąpi go tymczasowy szkoleniowiec, Jan Ząbik, który od momentu zawieszenia głównego menadżera, prowadził zespół z niemałym powodzeniem, wygrywając 2 mecze. To mogło skłonić władze Apatora do pożegnania Sawiny i dania szansy dla doświadczonego szkoleniowca.

Robert Sawina był krytykowany już od początku sezonu, jednak taki stan rzeczy jest jak najbardziej uzasadniony, gdyż zespół pod jego wodzą radził sobie tragicznie, patrząc na ich możliwości. Czy szansa dla Jana Ząbika zmieni coś w drużynie z Torunia? Prawdopodobnie nie, co pokazał choćby wysoko przegrany mecz we Wrocławiu, gdzie być może „Anioły” pojadą już w ćwierćfinale.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *