Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Włókniarz przekazał nowe informacje odnośnie swojej licencji

W Częstochowie
Fot. Własna

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Włókniarz przekazał nowe informacje odnośnie swojej licencji

Dwa kluby z PGE Ekstraligi nie otrzymały licencji na starty w sezonie 2024 w pierwszym terminie. Były nimi Fogo Unia Leszno i ebut.pl Stal Gorzów. Kilka innych ośrodków otrzymało z kolei licencję warunkową. Jednym z nich był Tauron Włókniarz Częstochowa. Ta sytuacja jednak już uległa zmianie.

Licencja warunkowa

Pojęcie licencji warunkowej nie jest niczym nowym w środowisku żużlowym. Co roku co najmniej kilka klubów dostaje takową właśnie, zamiast zwykłej, „pełnoprawnej” licencji. Z reguły tytułowy warunek dotyczy spraw infrastrukturalnych – tak było w przypadku Tauron Włókniarza Częstochowa. Konkretnie chodzi o oświetlenie, które jest już mocno zużyte i niezbędna jest jego wymiana w najbliższej przyszłości.

Oświadczenie klubu

W przeddzień Nowego Roku częstochowski klub poinformował swoich sympatyków, że złożył odwołanie do Prezydium Polskiego Związku Motorowego w celu otrzymania licencji zwykłej wraz z określeniem daty modernizacji oświetlenia. Żużlowe władze przychyliły się do wniosku i tym samym Włókniarz przystąpi do rozgrywek bez licencji warunkowej, natomiast do końca roku 2025 oświetlenie będzie musiało przejść modernizację.

Poniżej treść klubowego komunikatu:

„Klub po otrzymaniu licencji warunkowej na sezon 2024 związanej z koniecznością zmodernizowania istniejącego, odbiegającego od wymaganych norm oświetlenia na stadionie żużlowym przy Olsztyńskiej, złożył odwołanie do Prezydium Polskiego Związku Motorowego wraz ze wstępnym określeniem daty zakończenia prac modernizacyjnych.

Odwołanie klubu zostało przyjęte przez Prezydium, a w odpowiedzi na nie Prezydium przyznało klubowi licencję zwykłą z odstępstwem określającym termin wykonania modernizacji oświetlenia stadionowego na koniec 2025 roku.

Tym samym klub spełnił wszelkie wymagania licencyjne na sezon 2024, w tym w szczególności finansowe oraz prawne. Dzięki temu nie ma żadnych przeciwwskazań, aby Biało-Zieloni dołączyli w nowym sezonie do rywalizacji z pozostałymi drużynami w rozgrywkach PGE Ekstraligi”

Wlokniarz 1
Fot. Paweł Wilczyński
Wlokniarz 2
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *