Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Poznaliśmy obsady półfinałów DPŚ 2023 we Wrocławiu!

Żużel
fot. Paweł Wilczyński

Autor: Kamil Tokarczyk

Żużel. Poznaliśmy obsady półfinałów DPŚ 2023 we Wrocławiu!

Po kilku latach wraca format drużynowy w Mistrzostwach Świata, w każdej kadrze zobaczymy pięciu najlepszych żużlowców poszczególnych reprezentacji (w tym jeden rezerwowy), którzy powalczą we Wrocławiu o zdobycie trofeum turnieju, który po raz ostatni odbył się w 2017 roku.

DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA W MIEJSCE SPEEDWAY OF NATIONS:

W tym roku oficjalnie powracamy do Drużynowego Pucharu Świata, który zastąpi Speedway of Nations. Turniej parowy odbywał się przez ostatnie pięć lat, jednak teraz oba turnieje będą się pojawiać regularnie, DPŚ co trzy lata, natomiast SoN dwa lata z rzędu. W tym sezonie DPŚ odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 25-29 lipca.

Zengota już po operacji. Niebawem wychodzi ze szpitala

POLSKA JAKO GOSPODARZ JUŻ CZEKA W FINALE:

Pierwsza powrotna edycja Pucharu Świata odbędzie się na terenie najbardziej utytułowanej nacji biorąc pod uwagę całą historie tego turnieju, czyli w Polsce. Jako iż zawody odbędą się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, Reprezentacja Polski jest już pewna udziału w turnieju finałowym i ominie ją półfinałowa czy też barażowa przeprawa. Sam finał zaplanowany jest na sobotę 29 lipca.

KTO FAWORYTEM DO AWANSU Z PÓŁFINAŁÓW?

Poznaliśmy również obsadę dwóch turniejów półfinałowych, które odbędą się w dniach 25-26 lipca. Spośród ośmiu drużyn z obu półfinałów najlepsza drużyna awansuję bezpośrednio do finału gdzie czekają Polacy, natomiast ekipy z miejsc 2-3 przejdą do barażu, który odbędzie się 28 lipca. Wracając do samych półfinałów, pierwszego dnia będziemy mogli oglądać Czechów, Niemców, Brytyjczyków oraz Szwedów, natomiast drugiego dnia zobaczymy Australijczyków, Duńczyków, Finów i Francuzów, dla których będzie to absolutny debiut w Drużynowych Mistrzostwach Świata.

Rozkład Drużynowego Pucharu Świata 2023:

25 lipiec, półfinał nr.1: Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja

26 lipiec, półfinał nr.2: Francja, Dania, Australia, Finlandia

28 lipiec, Baraż:

29 lipiec, Finał: Polska

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×