Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Poznaliśmy nową nazwę dla 2. Ligi Żużlowej. Nieznany jest jednak skład drużyn

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Poznaliśmy nową nazwę dla 2. Ligi Żużlowej. Nieznany jest jednak skład drużyn

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy zmiany nazewnictwa 1. Ligi Żużlowej, która od teraz nosi nazwę Speedway 2. Ekstraligi. Rebranding związany był z przejęciem zaplecza ekstraligowego przez spółkę Speedway Ekstraliga. Teraz poznaliśmy odpowiedź GKSŻ-u na działania podmiotu zarządzającego dwoma najwyższymi klasami rozgrywek.

Nowa nazwa dla 2. Ligi

Nowe władze GKSŻ zostały nieco postawione przed faktem dokonanym, więc czekało je ciężkie zadanie, aby w obliczu zmiany nazwy 1. Ligi na Speedway 2. Ekstraligę skorygować nazwę 2. Ligi Żużlowej. Ostatecznie władze polskiego żużla zdecydowały się na nową koncepcję i postawili na coś nowego. W poniedziałek poinformowano, że najniższy poziom rozgrywkowy będzie nosił nazwę Krajowej Ligi Żużlowej. O wyborze nowego wizerunku wypowiedział się przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

– Zastanawialiśmy się, co zrobić i jak nazwać drugą ligę. Były różne pomysły. Choćby 3. liga. Doszliśmy jednak do wniosku, że to nie byłoby dobre dla samych klubów, kibiców czy sponsorów. Zwłaszcza tym ostatnim trudno byłoby wytłumaczyć, że kluby, które jeździły w 2. Lidze, teraz są w trzeciej. To znaczy, że teraz spadły, zostały zdegradowane? Finalnie doszliśmy do wniosku, że w przyszłym roku pojedziemy jako Krajowa Liga Żużlowa – wyjaśnił Ireneusz Igielski.

405926454 657877219859143 8787144863971473818 n
Fot. 2. Liga Żużlowa Facebook

Ilość drużyn w sezonie 2024

Nie jasna jest również liczba drużyn, które wystartują w przyszłym sezonie Krajowej Ligi Żużlowej. Wiele wątpliwości pojawiło się w przypadku startu zespołów z Krakowa i Rawicza. Jak przyznaje sam przewodniczący, sytuacja jest rozwojowa i nie wiadomo na tę chwilę, jaki będzie skład drużyn, startujących w przyszłym sezonie dawnej 2. Ligi Żużlowej.

– Jak zespoły z Rawicza i Krakowa potwierdzą dostępność, to tak. Rawicz jest dużym znakiem zapytania. Czekam na konkrety ze strony klubu i władz miasta. W sprawie Krakowa rozmawiałem z Krzysztofem Cegielskim, który stara się doradzać. Sytuacja jest rozwojowa, a osiem zespołów, to byłoby duże osiągnięcie – zdradził.

Poznaliśmy więc już wszystkie zmiany jeśli chodzi o nazewnictwo i identyfikację wizualną wszystkich trzech polskich lig. Na pewno najbliższe dni przyniosą dyskusję na ich temat. Co do szczegółów odnośnie ilości drużyn w Krajowej Lidze Żużlowej, wszystkiego będziemy dowiadywać się w najbliższych tygodniach, a być może nawet miesiącach.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *