Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Kluczowy pojedynek dla GKM-u. Fogo Unia przyjeżdża do Grudziądza. [ZAPOWIEDŹ]

GKM Grudziądz
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Paweł Płóciniak

438101937 414406611468952 8646289639228523248 n 1

Żużel. Kluczowy pojedynek dla GKM-u. Fogo Unia przyjeżdża do Grudziądza. [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższy piątek 3 maja rozpoczniemy czwartą rundę PGE Ekstraligi. Na początek bardzo ważne spotkanie w Grudziądzu. ZOOleszcz GKM podejmie na swoim domowym torze Fogo Unię Leszno. Gospodarze powalczą o pierwsze punkty do ligowej tabeli w tym sezonie.

W trudniejszej sytuacji przed tym spotkaniem jest ZOOleszcz GKM Grudziądz. Gospodarze nie mają ani jednego punktu na swoim koncie i zajmują ostatnią lokatę w tabeli, więc jest to dla nich bardzo ważny mecz. Szczególnie, że ich przeciwnikiem jest Fogo Unia Leszno, jeden z rywali w kontekście walki o utrzymanie. Byki zdobyły już w tym sezonie trzy oczka i są na piątej pozycji w tabeli PGE Ekstraligi.

Gospodarze ostatnio mierzyli się we Wrocławiu, gdzie walczyli jak równy z równym do dwunastego wyścigu, później już Spartanie odjechali na szesnaście punktów. Największym problemem w talii Roberta Kościechy w dwóch poprzednich spotkaniach był Jason Doyle. Australijczyk we Wrocławiu i w Zielonej Górze zdobył po cztery oczka. GKM potrzebuje indywidualnego mistrza świata z 2017 roku w optymalnej formie, jeśli chce zwyciężyć w piątkowym pojedynku.

W drużynie z Grudziądza na pewno nie zawodzi były zawodnik Fogo Unii Leszno Jaimon Lidsey. Były mistrz świata juniorów w listopadzie opuścił Leszno po kilku latach i zasilił szeregi GKM-u. Na razie prezentuje się bardzo dobrze i w każdym spotkaniu notuje na swoim koncie minimum dziewięć punktów. We Wrocławiu był liderem swojego zespołu, zdobywając dwanaście oczek w sześciu startach.

Na pewno kluczowa w obu drużynach będzie dyspozycja zawodnika do lat 24 oraz juniorów. Gospodarze będą mieli przewagę swojego toru, który powinni wykorzystać. W meczu ze Spartą w końcu pierwsze punkty w tym sezonie zdobył Kacper Pludra. Wszyscy w Grudziądzu liczą, że 21-letni żużlowiec się rozkręci i będzie dokładał ważne punkty do dorobku całego zespołu tak jak młodzieżowcy, którzy na razie ze średnią pięciu punktów na mecz są ex aequo z dwoma innymi duetami piątą siłą w całej lidze.

Leszczynianie przystępują do tego spotkania po remisie na swoim torze z NovyHotel Falubazem Zielona Góra, w którym po raz kolejny w tym sezonie zawiódł Bartosz Smektała. Wychowanek Fogo Unii nie jest sobą na początku rozgrywek i notuję przeciętne zdobycze punktowe szczególnie na stadionie im. Alfreda Smoczyka, gdzie przyzwyczaił do ogrywania nawet liderów przeciwnych drużyn.

Bardzo dobrze wpasował się do drużyny z Leszna nowy nabytek Andrzej Lebiediew. Na swoim domowym torze po dwóch spotkaniach może pochwalić się średnią 2,4 na bieg. Na wyjeździe jedynym w tym roku w Toruniu było zdecydowanie gorzej. W Lesznie na pewno liczą, że ostatni występ uczestnika cyklu Grand Prix w Grudziądzu to nie przypadek i w najbliższym meczu to potwierdzi. Wtedy jeszcze w krośnieńskich barwach zdobył 13+1 w sześciu startach.

Ostatnio z Falubazem Zielona Góra z zespole z Leszna szansę otrzymał Hubert Jabłoński. Młodzieżowiec jej nie wykorzystał i już po jednym spotkaniu do składu powrócił Antoni Mencel. Drugi z juniorów leszczyńskiej Unii Damian Ratajczak na swoim torze spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Przed nim jednak rywalizacja na torze, na którym w PGE Ekstralidze nie idzie mu za dobrze, dotychczas zdobył tam tylko jeden punkt w sześciu startach.

Od powrotu Grudziądza do PGE Ekstraligi spotkanie między obiema drużynami pięciokrotnie kończyło się zwycięstwem gości, trzy razy triumfował GKM, a raz padł remis. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się w piątek 3 maja. Start zaplanowano na godzinę 18, a transmisję z zawodów przeprowadzi stacja Eleven Sports. Funkcję sędziego będzie sprawować Michał Sasień.

Awizowane składy:

FOGO Unia Leszno

1.BARTOSZ SMEKTAŁA
2.JANUSZ KOŁODZIEJ
3.ANDZEJS LEBEDEVS
4.KEYNAN REW
5.GRZEGORZ ZENGOTA
6.DAMIAN RATAJCZAK
7.ANTONI MENCEL
8.

ZOOleszcz GKM Grudziądz

9.MAX FRICKE
10.WADIM TARASIENKO
11.JAIMON LIDSEY
12.KACPER PLUDRA
13.JASON DOYLE
14.KACPER ŁOBODZIŃSKI
15.KEVIN MAŁKIEWICZ
16.
kolodziej
Fot. Czarny Productions
Motor Lublin
Fot, Emilia Hamerska – Lengas

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *