Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Kapitalny Emil Sajfutdinow to za mało! ORLEN OIL Motor Lublin z pewnym zwycięstwem [RELACJA]

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Marcin Boroch

Żużel. Kapitalny Emil Sajfutdinow to za mało! ORLEN OIL Motor Lublin z pewnym zwycięstwem [RELACJA]

W drugim piątkowym spotkaniu 3. kolejki PGE Ekstraligi ORLEN OIL Motor Lublin pokonał u siebie KS Apator Toruń 53:37, umacniając się na pozycji lidera ligi. Aż 16 oczek dla gości zdobył niezawodny Emil Sajfutdinow.

Atomowy start Motoru Lublin

Orlen Oil Motor Lublin rozpoczął spotkanie z przytupem. Już w 1. gonitwie para Holder-Kubera podwójnie przywiozła Dudka z Lampartem. Najwięcej działo się na pierwszym łuku, gdzie prowadził Duzers, który z każdym kolejnym okrążeniem słabł i systematycznie tracił dystans do rywali. Wyczyn swoich starszych kolegów powtórzyli Bańbor z Przyjemskim, a lublinianie prowadzili już różnicą ośmiu oczek – 10:2.

Dopiero Emil Sajfutdinow był w stanie jako pierwszy z Torunia wyprzedzić zawodnika z Lublina. Rosjanin z polskim paszportem w 3. wyścigu rozdzielił Bartosza Zmarzlika z Fredrikiem Lindgrenem. Na zakończenie pierwszej serii startów padł wynik 5:1. Tym razem wygrał Mateusz Cierniak, któremu towarzyszył Wiktor Przyjemski. Wychowanek bydgoskiej Polonii po raz pierwszy z PGE Ekstralidze pokonał seniora drużyny przeciwnej. Los chciał, że padło na Pawła Przedpełskiego, jadącego od startu do mety na ostatniej, czwartej pozycji.

Zmarzlik przywieziony podwójnie. Na ratunek Emil Sajfutdinow

Koncertowa jazda podopiecznych Macieja Kuciapy trwała w najlepsze. W 5. biegu po raz kolejny wygrali podwójnie. Dość nieoczekiwanie w kolejnej gonitwie Bartosz Zmarzlik był zmuszony oglądać plecy dwóch rywali. Czterokrotny Mistrz Świata zaspał na starcie i nie był w stanie na dystansie dogonić Patryka Dudka i Roberta Lamberta, tym razem Toruń odniósł pierwsze drużynowe zwycięstwo i to największego rozmiaru. Na koniec tej serii drużyny podzieliły się punktami, a pierwszy linię mety przekroczył Emil Sajfutdinov. Na tym etapie Motor prowadził 28:14.

Do emocjonującego starcia doszło w 8. wyścigu, gdzie do samej mety Emil Sajfutdinow walczył o dwa oczka z Wiktorem Przyjemskim. Junior Koziołków jechał bardzo umiejętnie, lecz na ostatniej prostej dał się zaskoczyć, tracąc pozycje. Z przodu jechał Bartosz Zmarzlik. Chwile później jadący na drugiej pozycji Dominik Kubera długo usypiał Roberta Lamberta i wyprzedził go przy krawężniku na przedostatnim łuku, wyszarpując swoje pierwsze trzy punkty na torze. Swojego pogromcę znalazł także Jack Holder. Australijczyk miał lekkie problemy na owalu, przez co stracił pozycje, broniąc się przed upadkiem. Gospodarze uzyskali kolejne dwa oczka więcej i prowadzili 38:22.

Kapitalny Emil Sajfutdinow to za mało. Lublin z pewną wygraną

Po biegach dość wyrównanych, kolejny raz para gospodarzy Lindgren z Kuberą przywiozła podwójnie Dudka z Przedpełskim. Dla Szweda była to pierwsza trójka, a lublinianie byli już pewni kolejnego kompletu punktów. Następnie piękne widowisko zagwarantował Jack Holder z Robertem Lambertem i Bartosz Zmarzlik z Emilem Sajfutdinowem. Lepsi z tych potyczek wyszli Jack i Emil. Przed nominowanymi Lublin prowadził 50:28, a sam Sajfutdinov uzyskał dla swojej ekipy 13 oczek. Ostatecznie ORLEN OIL Motor Lublin pokonał KS Apator Toruń 53:37

Orlen Oil Motor Lublin: 53

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Dominik Kubera2+11+132+108+2
10Mateusz Cierniak3201+16+1
11Jack Holder331+13010+1
12Fredrik Lindgren12+123211+1
13Bartosz Zmarzlik3132110
14Wiktor Przyjemski2+12+115+2
15Bartosz Bańbor3014
16Bartosz Jaworski

KS Apator Toruń: 37

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Patryk Dudek131+11039+1
2Robert Lambert02+12212+19+1
3Wiktor Lampart0101
4Paweł Przedpełski0000
5Emil Sajfutdinov23233316
6Krzysztof Lewandowski11002
7Mateusz Affelt000
8Anders Rowe
103ab937 1562 44cd bb72 5894f40062e6
Fot. Kazimierz Kożuch
c67d71de 5e13 4bd4 9a8b c17b21f4a055
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *