Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Bartosz Zmarzlik nie chce dyskutować na temat swojej przyszłości i potencjalnych ruchach transferowych

Bartosz Zmarzlik
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Best Speedway Tv

Bartosz Zmarzlik nie chce dyskutować na temat swojej przyszłości i potencjalnych ruchach transferowych

W każdej dyscyplinie zespołowej transfery najlepszych zawodników wywołują największe zainteresowanie. Podobnie było w środowisku żużlowym, kiedy w 2022 roku Bartosz Zmarzlik najlepszy zawodnik świata zdecydował się na przenosiny z Gorzowa do Lublina. Ruch czterokrotnego mistrza świata był przedmiotem wielu dyskusji i nadal możemy się spotkać z dywagacjami na temat przyszłych ruchów transferowych 29-latka, który zeszłą jesienią parafował nowy kontrakt i nie chce dyskutować o swojej przyszłości.

Bartosz Zmarzlik jest wychowankiem Stali Gorzów, której barwy reprezentował od 2011 roku. Wieść o przenosinach do Lublina była więc bardzo szokująca dla wszystkich i wywołała wielki szum medialny. Kibice żółto-niebieskich czekają i zadają sobie pytanie, czy czterokrotny mistrz świata powróci jeszcze do Gorzowa. Aktualnie Zmarzlik jednak skupia się na jeździe dla Orlen Oil Motoru Lublin i nie chce dyskutować o możliwym powrocie w tym momencie.

– Tu i teraz jestem w Lublinie i na tym muszę się skupić. Wiem, że te pytania są, wiem, że dużo ludzi pyta, ale po prostu wygląda, to tak, że mam kontrakt na dwa lata z Motorem Lublin. Potem będziemy od nowa wszystko konsultować i rozmawiać – mówił dla Tygodnika Żużlowego Bartosz Zmarzlik.

Kapitan Motoru Lublin w listopadzie zeszłego roku podpisał nowy kontrakt, dzięki któremu będzie on reprezentował „Koziołki” w sezonach 2024-2025. W kontekście czterokrotnego mistrza świata pojawiały się pytania odnośnie jego nowej umowy. Bartosz Zmarzlik ucina jednak dyskusje i jak sam wspomina, miał on pewne ustalenia z prezesem Jakubem Kępą i nie chce poruszać on kwestii transferowych.

– Mieliśmy ustalenia z prezesem Jakubem Kępą. Obie strony zdecydowały, że to będzie dwuletni kontrakt i tych kwestii nie poruszam, bo nic się nie zmieniło – stwierdził czterokrotny mistrz świata.

Zmarzlik w pierwszym sezonie jazdy w barwach lubelskiej drużyny sięgnął po Drużynowe Mistrzostwo Polski. Był to jego trzeci taki tytuł w karierze, gdyż wcześniej mistrzostwo dwukrotnie zdobywał razem ze Stalą Gorzów. W tym roku Motor jest zdecydowanym faworytem do powtórzenia sukcesu z 2023 roku, w czym z pewnością pomoże świetnie dysponowany najlepszy zawodnik świata.

Motor Lublin
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *