Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Czas na drugie podejście do tego meczu, czy rozpędzony Orzeł utrze nosa faworytowi?, Arged Malesa Ostrów – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź [Zapowiedź]

Żużel. Czas na drugie podejście do tego meczu, czy rozpędzony Orzeł utrze nosa faworytowi?, Arged Malesa Ostrów – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź [Zapowiedź]
Fot. Anna Kłopocka

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. Czas na drugie podejście do tego meczu, czy rozpędzony Orzeł utrze nosa faworytowi?, Arged Malesa Ostrów – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź [Zapowiedź]

Piątek poza meczami Najlepszej Żużlowej Ligi Świata przyniesie zaległe spotkania w Metalkas 2. Ekstralidze. W jednym z nich Arged Malesa Ostrów Wielkopolski na własnym torze będzie gościć H. Skrzydlewska Orła Łódź.

Będzie to drugie podejście do tego spotkania. Planowo miało się ono odbyć i częściowo się odbyło 18 maja, ale zostało przerwane w trakcie. Tamtego dnia po rozegraniu kilku wyścigów zaczęły się pojawiać opady deszczu, które przybrały na sile po szóstym wyścigu i mecz został wstrzymany. Były prowadzone prace nad nawierzchnią, żeby spotkanie ruszyło ponownie, ale stadion w Ostrowie nawiedziła druga tura opadów i zawody zostały zakończone po 6 wyścigach, a to oznaczało, że będą się one od nowa. W momencie przerwania goście prowadzili 20-16, którzy nie kryli rozgoryczenia tym, że mecz został przerwany.

Przez 3 tygodnie sporo się zmieniło w sytuacji obu drużyn. W planowanym terminie rozegrania tego meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź był czerwoną latarnią ligi. Łodzianie w pierwszych czterech meczach nie zdobyli ani jednego punktu i przez wszystkich byli skazywani na pożarcie. Natomiast gospodarze musieli sobie radzić bez Tobiasza Musielaka, który leczył kontuzję obojczyka. Od tego momentu zespół Orła się przełamał, bowiem ostatnie dwa spotkania, wyjazdowe w Gdańsku oraz domowe z Cellfast Wilkami Krosno rozstrzygnęli na swoją korzyść. Zespół Mariusza Staszewskiego dojechał jedno wyjazdowe spotkania, odnieśli pewne zwycięstwo w Krośnie.

Odkąd trener Maciej Jąder postawił na jedno zestawienie i skończył, z co meczowymi roszadami w składzie, to forma całej drużyny ewidentnie poszybowała w górę, a więc łodzianie nie są bez szans w piątkowym spotkaniu. Oliver Berntzon i Tomasz Gapiński są to zawodnicy, którzy zjedli zęby na ostrowskim torze. Szwed startował tu przez 3 ostatnie sezony, natomiast Polak zdobywał punkty dla ostrowian w latach 2019-2022.

Domowy owal w tych czasach nie sprawiał im żadnych problemów i łódzki klub liczy, że podobnie będzie w piątkowy wieczór. Luke Becker również bardzo dobrze spisuje się na ostrowskim torze, licząc bonusy, to w obu zeszłorocznych meczach zdobył dwucyfrówki. W zespole gospodarzy mogą być spokojni o formę zagranicznych jeźdźców. W ostatnim meczu płatny komplet punktów wywalczył Frederik Jakobsen, Chris Holder zdobywa regularnie dwucyfrówki, a w najważniejszych momentach pokazuje klasę Mistrza Świata.

Po kontuzji wrócił do jazdy z niezłym skutkiem Tobiasz Musielak, a Gleb Czugunow na domowym torze jest postrachem dla całej ligi, natomiast Sebastian Szostak jest zdecydowanie najlepszym juniorem Metalkas 2. Ekstraligi. W Ostrowie zmartwieni mogą być formą Wiktora Jasińskiego, u którego nadal nie widać przełamania.

Początek meczu o 18:00, sędzią będzie Michał Sasień, a komisarzem toru Tomasz Walczak.

Awizowane składy

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
1. Luke Becker
2. Benjamin Basso
3. Tomasz Gapiński
4. Daniel Kaczmarek
5. Oliver Berntzon
6. Mateusz Bartkowiak
7. Bartosz Nowak
8.

Arged Malesa Ostrów:
9. Chris Holder
10. Wiktor Jasiński
11. Tobiasz Musielak
12. Frederik Jakobsen
13. Gleb Czugunow
14. Sebastian Szostak
15. Tobiasz Potasznik
16.

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×