Żużel - Best Speedway Tv

Zmarzlik opublikował oświadczenie. "Niewytłumaczalny błąd" | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zmarzlik opublikował oświadczenie. “Niewytłumaczalny błąd”

Zmarzlik

Zmarzlik opublikował oświadczenie. “Niewytłumaczalny błąd”

Bartosz Zmarzlik został zdyskwalifikowany z wczorajszych zawodów z cyklu GP w duńskim Vojens. Powodem był nieregulaminowy kevlar, jaki zawodnik założył na kwalifikacje. Brakowało na nim logotypów sponsorów cyklu. Zamiast tego mistrz świata użył kevlaru z indywidualnymi sponsorami.

Trzykrotny mistrz świata na żużlu w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wziął całą winę na siebie i na swój team. W oświadczeniu możemy przeczytać, że utytułowany żużlowiec wziął po prostu zły kevlar z busa, zrobił to odruchowo. Podkreślił jednak, że nikt z obecnych w Vojens nie zwrócił mu na to uwagi.

“Zostałem dopuszczony przez arbitra do zawodów. Zarówno przed, jak i w trakcie, czy po kwalifikacjach nikt nie zgłaszał jakichkolwiek problemów (co oczywiście mnie nie usprawiedliwia”.

Zmarzlik przeprosił kibiców, a także podkreślił, że błąd ten jest niewytłumaczalny. Z pewnością taka sytuacja już się nigdy nie powtórzy. Teraz nie tylko 28-latek, ale cała stawka cyklu będzie dwa razy oglądała kevlar, jaki zakłada na siebie na kwalifikacje.

Polak przez swoją nieobecność stracił osiemnaście punktów przewagi nad Fredrikiem Lindgrenem. Szwed traci do niego już tylko sześć “oczek” i na pewno spróbuje wywrzeć na nim presję w ostatniej rundzie GP w Toruniu pod koniec września.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Reklamy

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×