Żużel - Best Speedway Tv

Klasyfikacja generalna cyklu GP. Koronacja odłożona. Czeka nas pasjonująca walka o brąz i TOP 6 | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Klasyfikacja generalna cyklu GP. Koronacja odłożona. Czeka nas pasjonująca walka o brąz i TOP 6

Klasyfikacja generalna cyklu gp

Klasyfikacja generalna cyklu GP. Koronacja odłożona. Czeka nas pasjonująca walka o brąz i TOP 6

Namieszało się w klasyfikacji generalnej po zawodach w duńskim Vojens. Przedostatnia runda cyklu przyniosła kilka zaskakujących rozstrzygnięć, a ze względu na dyskwalifikację Bartosza Zmarzlika, szansę na nawiązanie walki o złoty medal dostał Fredrik Lindgren.

Sześć punktów. Taką przewagę ma przed ostatnim turniejem w Toruniu liderujący Bartosz Zmarzlik nad drugim Fredrikiem Lindgrenem. Przewaga nadal jest dość znacząca, jednak Polak z pewnością nie może czuć się spokojny. Szwed wykorzystał jego nieobecność niemal do granic możliwości, zajmując w Vojens drugie miejsce i dopisując do swojego dorobku 18 punktów.

Czeka nas również pasjonująca rywalizacja o brązowy medal. Martin Vaculik i Jack Holder mają dokładnie tyle samo punktów. Ten, kto zakończy zawody w Toruniu wyżej, zostanie brązowym medalistą mistrzostw. Równie ciekawie będzie w walce o pozostałe miejsca w czołowej szóstce, które gwarantują udział w przyszłorocznym cyklu GP. Tylko trzy punkty dzielą piątego Bewleya od siódmego Madsena. Pomiędzy nimi znajduje się Robert Lambert. Nie można jeszcze skreślać Jasona Doyla, który jest siedem “oczek” za Leonem Madsenem.

Na jedenastym miejscu plasuje się Patryk Dudek. Przed Polakiem już tylko walka o honor, tak aby pożegnać się z cyklem w sezonie 2023 na swoim domowym torze. Z kontuzjowanym Janowskim punktami zrównał się Kim Nilsson.

Klasyfikacja generalna cyklu GP po zawodach w Vojens

NrNazwisko Punkty
1Bartosz Zmarzlik138
2Fredrik Lindgren132
3Martin Vaculik113
4Jack Holder113
5Dan Bewley98
6Robert Lambert97
7Leon Madsen95
8Jason Doyle88
9Max Fricke74
10Tai Woffinden64
11Patryk Dudek62
12Mikkel Michelsen53
13Kim Nilsson43
14Maciej Janowski43
15Anders Thomsen36
16Andrzej Lebiediew23

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×