Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kto zdobędzie pierwszy bonus ? Czy Włókniarz ponownie pokona rywala? Zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – For Nature Solution Apator Toruń

Włókniarz Częstochowa

Autor: Adrianna Simiela

Kto zdobędzie pierwszy bonus ? Czy Włókniarz ponownie pokona rywala? Zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – For Nature Solution Apator Toruń

W niedzielę 12 czerwca o godzinie 16.30 w ramach 8. kolejki PGE Ekstraligi zaplanowane zostało spotkanie rewanżowe pomiędzy zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa a For Nature Solution Apatorem Toruń. W pierwszym starciu tych dwóch drużyn lepsze okazały się Anioły wygrywając 48:42. Różnica punktowa jednak nie była na tyle duża, aby zespół Roberta Sawiny mógł być pewien zdobycia bonusu.

Po meczach poprzedniej kolejki Włókniarz Częstochowa nie zmienił miejsca w tabeli,  dalej zajmuje 4 lokatę, ale ich rywal z Grodu Kopernika awansował z 6 na 5. Dla obu drużyn ważny będzie każdy punkt zdobyty podczas spotkania, gdyż walka toczyć się będzie nie tylko o zwycięstwo, ale również o bonus. Stawka jest wysoka, ponieważ aż cztery zespoły mają po 6 oczek w tabeli, więc aby móc powalczyć w fazie Play-Off, trzeba dać z siebie wszystko. Każde potknięcie może skutkować brakiem możliwości walki o medale.

Zawodnicy Apatora Toruń przyjadą stoczyć bój przy Olsztyńskiej z zaliczką 6 oczek do zdobycia punktu bonusowego. Stawia to ich w bardziej optymistycznej sytuacji, ale z drugiej strony częstochowianie na swoim torze ostatnio czują się dobrze, co widać było podczas poprzednich dwóch spotkaniach. Mecz z Wrocławiem wygrali z różnicą 14 punktów, a zespół Janusza Ślączki pokonali 65:25. Po problemach z wykorzystaniem atutu własnego toru, nie ma nawet śladu, dlatego te starcie na pewno będzie pełne emocji.

Zeszłoroczny mecz zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy mimo zerowego dorobku Jonasa Jeppesena wysoko pokonali Apator 58:32. W tym roku drużyna z Torunia uległa przebudowie, z poprzedniego składu zostało trzech seniorów Paweł Przedpełski, Jack Holder i Robert Lambert. Zmiany dotyczą Chrisa Holdera i Kamila Marcińca, w ich miejsce dołączyli Patryk Dudek oraz Emil Sajfutdinow, jednak za niego stosowane jest zastępstwo zawodnika. Dobrym prognostykiem dla Aniołów jest to, że Dudek oraz Lambert bardzo dobrze jeżdżą w tym sezonie, co widać między innymi podczas zmagań ligowych, czy też SGP. Dodatkowo Jack Holder w lidze od czterech spotkań przywozi dwucyfrówki.

W drużynie gospodarzy pewni mogą być występu Leona Madsena, który oprócz kapitana, zdecydowanie jest również liderem zespołu. W każdym z 7 spotkań tego sezonu (oprócz przerwanego w Ostrowie) Duńczyk zapisuje przy swoim nazwisku więcej już 10 punktów. Świetnie podczas ostatniego, domowego starcia z GKM poradził sobie Bartosz Smektała, Polak zgromadził płatny komplet. A trzecim z kolei z dobrym wynikiem był Fredrik Lindgren. Dodatkowo Szwed w zeszłym tygodniu rewelacyjnie wystartował w 4. rundzie Grand Prix, kończąc zmagania z brązowym medalem. Jego osiągnięcia dają w Częstochowie nadzieję, że również w tym meczu pokaże na co go stać. Dużym plusem Włókniarza jest formacja juniorska, która potrafi wywalczył punkty nawet na silnych zawodnikach.

Reklamy

Trener Lwów, Lech Kędziora w składzie awizowanym roszad nie robił. Od początku sezonu na spotkania domowe na stały układ zawodników. W parze z Madsenem pojedzie Smektała. Pod 11 zobaczymy Worynę, pod 12 Jeppesena, a z juniorami startować będzie Fredrik Lindgren. Podobnie zrobił Robert Sawina. Gdy Apator miał mecz wyjazdowy w Lesznie, Paweł Przedpełski był w parze z Holderem, a tym razem będzie z Dudkiem. Australijczyk zgłoszony został pod numerem 3, a pod 4 zostaje zastępstwo zawodnika. Z formacją juniorską pojedzie Robert Lambert. Sędziować zawody będzie Paweł Słupski. Transmisja TV odbędzie się na kanale Canal + Sport 5 oraz na Canal+ Online.

Awizowane składy :

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Jonas Jeppesen
12. Kacper Woryna
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak
16.

For Nature Apator Toruń
1. Paweł Przedpełski
2. Patryk Dudek
3. Jack Holder
4. Zastępstwo zawodnika
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Denis Zieliński
8.

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×