Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Madsen kontra Zmarzlik – zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów

Gorzów

Autor: Aleksandra Gucia

Madsen kontra Zmarzlik – zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów

W ramach 10. rundy PGE Ekstraligi podopieczni trenera Stanisława Chomskiego udadzą się do Częstochowy, gdzie zmierzą się z miejscowym Włókniarzem. W pierwszym starciu tych ekip górą byli gorzowianie, a mecz 8 maja zakończył się wynikiem 50:40 dla Moje Bermudy Stali Gorzów.

Gorzów


Gospodarze zrobią wszystko, aby odrobić 10 punktów i wyrwać punkt bonusowy. Jednak czy ta sztuka im się uda? Czas pokaże. Częstochowianie zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Kibiców martwi postawa niektórych zawodników. Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisuje się Fredrik Lindgren. Z kolei Jonas Jeppesen w rozgrywkach U24 radzi sobie wręcz perfekcyjnie, gorzej jest w spotkaniach ligowych. Bartosz Smektała również jeździ w kratkę.

Zdecydowanymi liderami drużyny są Kacper Woryna i Leon Madsen. Duńczyk w tygodniu upadł niefortunnie w zawodach w Danii, jednak jego występ nie jest zagrożony. Kibiców Włókniarza może cieszyć jazda Kacpra Woryny, który z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. W tym spotkaniu wiele zależeć będzie od postawy formacji młodzieżowej. Jeśli Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki pojadą na sto procent swoich możliwości, to miejscowi mają spore szanse na zwycięstwo.

Zespół gości ma w swoich składzie czterech świetnie punktujących seniorów. Martin Vaculik jedzie zdecydowanie skuteczniej niż na początku sezonu. Szymon Woźniak wyrasta na lidera drużyny. Anders Thomsen to typ zawodnika, który nigdy się nie poddaje. Nie można zapomnieć o Bartoszu Zmarzliku. Kapitan Stali Gorzów jest najskuteczniejszym żużlowcem w ekipie Stanisława Chomskiego. Przyjezdni mają problem z Patrickiem Hansenem. Duńczyk na początku prezentował się przyzwoicie, jednak ostatnio boryka się z problemami sprzętowymi. Fani z miasta nad Wartą liczą, że zawodnik z kraju Hamleta uporał się już z problemami. Juniorzy Stali Gorzów to jeden z najmłodszych duetów w PGE Ekstralidze. Oskar Hurysz i Oskar Paluch mają zaledwie po 16 lat.

Ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Częstochowianie jadą i u siebie i tor może być ich atutem. Decydujące w tych zawodach będą zdobycze punktowe żużlowców na pozycji U24. Kto zwycięży? Czy Patrick Hansen sprawi radość gorzowskim kibicom? Ile punktów uzyskają liderzy zespołów? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w niedzielny wieczór. Jedno jest pewne. Emocji nie zabraknie!

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Patrick Hansen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Oskar Paluch
7. Oskar Hurysz

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *