Żużel - Best Speedway Tv

Anders Thomsen triumfuje na Jancarzu! – Relacja z Grand Prix Gorzowa | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Thomsen

Anders Thomsen triumfuje na Jancarzu! – Relacja z Grand Prix Gorzowa

Anders Thomsen triumfuje na Jancarzu! – Relacja z Grand Prix Gorzowa

Tego nie spodziewał się chyba nikt. W sobotnim turnieju w ramach 5. rundy cyklu Speedway Grand Prix w Gorzowie najlepszy okazał się Anders Thomsen, dla którego był to pierwszy triumf w karierze w rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata. Całe podium zajęli zawodnicy na co dzień startujący w barwach gorzowskiej Stali. Drugi był Martin Vaculik, a na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Zmarzlik.

Grand Prix
Anders Thomsen triumfuje na Jancarzu! – Relacja z Grand Prix Gorzowa 2

Wielkie żużlowe święto na które czekał cały Gorzów Wielkopolski, ale również wszyscy fani speedwaya na świecie omal nie zostało odwołane przez pogodę. Na chwilę przed rozpoczęciem zawodów nad stadionem im. Edwarda Jancarza spadł deszcz, który solidnie zmoczył nawierzchnię. Nie przeszkodziło to jednak organizatorom w rozpoczęciu zmagań tuż po ustaniu opadów.

Pierwsza seria startów z pewnością nie była godna turnieju Grand Prix. Zawodnicy po wyjściu ze startu trzymali się krawężnika, a każda próba oderwania się od niego kończyła się utratą pozycji. Uczestnicy sobotniego Grand Prix nie byli zadowoleni z takiego obrotu spraw, co szło zauważyć po ich reakcjach po zakończonych biegach. Sobotni wieczór nie należał do najprzyjemniejszych dla dyrektora GP – Phila Morrisa. Zawodnicy byli oburzeni jego decyzją o braku kosmetyki toru przed rozpoczęciem zawodów.

Na szczęście w drugiej serii zawodów tor się odsypał i już w szóstym wyścigu byliśmy świadkami fantastycznej walki Macieja Janowskiego z Fredrikiem Lindgrenem. Ostatecznie górą w tym pojedynku okazał się Polak, który dowiózł do mety dwa punkty. Na równanie toru organizatorzy zdecydowali się jednak dopiero po trzeciej serii startów.

To właśnie wówczas rozpoczęło się prawdziwe ściganie w Gorzowie. Zawodnicy balansując na krawędzi suchej i mokrej nawierzchni nabierali prędkości i zyskiwali przewagę nad rywalami, dzięki czemu byliśmy świadkami kilku ciekawych pojedynków. Świetnie warunki na torze wykorzystywali Fredrik Lindgren oraz Daniel Bewley, który dobrze czuł się w sobotę w Gorzowie. Brytyjczyk najpierw wygrał kwalifikacje przed turniejem, a następnie w turnieju błyszczał świetną formą.

Bardzo dobrze radzili sobie również ulubieńcy polskich kibiców Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek. Biało-czerwoni najpierw w ładnym stylu awansowali do półfinałów, a następnie zdołali znaleźć się w najważniejszym biegu wieczoru.

Reklamy

W finale Anders Thomsen podobnie jak we wcześniejszym biegu, świetnie wyszedł spod taśmy i napędził się odjeżdżając kawałek od krawężnika. Przez cały wyścig budował przewagę nad rywalami, by ostatecznie odnieść bardzo pewne pierwsze zwycięstwo w karierze. Za jego plecami do mety dojechał znakomicie dysponowany tego dnia Martin Vaculik, a podium uzupełnił Bartosz Zmarzlik. Ostatnie miejsce w wielkim finale zajął triumfator Grand Prix w Teterowie – Patryk Dudek.

Warto wspomnieć o ciekawym sposobie na świętowanie, jaki wybrał Anders Thomsen. Duńczyk celebrował pierwsze w karierze zwycięstwo w Grand Prix przejeżdżając rundę honorową na gorzowskim torze w samej bieliźnie.

Bartosz Zmarzlik wykorzystał potknięcia najgroźniejszych rywali i znów powiększył nad nimi przewagę w klasyfikacji generalnej turnieju. Aktualnie Polak ma osiemnaście punktów przewagi nad drugim Leonem Madsenem i dwadzieścia pięć nad trzecim Maciejem Janowskim oraz Martinem Vaculikiem. Dzięki zwycięstwu Anders Thomsen awansował na siódme miejsce w klasyfikacji całego cyklu.

Wyniki:

1. Anders Thomsen – 15 (2,3,0,3,1,3,3) – 20

2. Martin Vaculik – 17 (3,2,3,3,2,2,2) – 18

3. Bartosz Zmarzlik – 14 (1,3,3,1,3,2,1) – 16

4. Patryk Dudek – 14 (1,3,2,3,2,3,0) – 14

5. Daniel Bewley – 13 (3,1,3,2,3,1) – 12

6. Robert Lambert – 10 (2,2,2,1,2,1) – 11

7. Leon Madsen – 8 (1,0,1,3,3,0) – 10

8. Jason Doyle – 8 (3,1,2,0,2,0) – 9

9. Mikkel Michelsen – 7 (3,2,0,2,0) – 8

10. Tai Woffinden – 7 (2,0,2,0,3) – 7

11. Jack Holder – 6 (1,3,0,2,0) – 6

12. Fredrik Lindgren – 5 (0,1,3,0,1) – 5

13. Paweł Przedpełski – 5 (2,u,1,1,1) – 4

14. Szymon Woźniak – 4 (0,1,0,2,1) – 3

15. Maciej Janowski – 4 (0,2,1,1,u) – 2

16. Max Fricke – 1 (d,0,1,0,0) – 1

17. Wiktor Jasiński – NS

18. Oskar Paluch – NS

Fot. własne

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×