Żużel - Best Speedway Tv

Rewanż mistrza z wicemistrzem. Zapowiedź meczu Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin  | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Betard Sparta Wrocław

Rewanż mistrza z wicemistrzem. Zapowiedź meczu Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin 

Rewanż mistrza z wicemistrzem. Zapowiedź meczu Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin 

Już w dzisiaj o godzinie 19:15 rozpocznie się spotkanie między mistrzami Polski a wicemistrzami Polski. Motor Lublin przyjeżdża do Wrocławia z dziesięciopunktową zaliczką. Spotkanie poprowadzi sędzia Artur Kuśmierz. 

Ostatni mecz obu drużyn zakończył się wynikiem 50:40 na korzyść Koziołków z Lublina. Bezbłędny okazał się być Mikkel Michelsen, który zdobył komplet osiemnastu punktów. Na dobry tor wrócił także Jarosław Hampel, na którego koncie uzbierało się dziesięć punktów z jednym bonusem. Formacja juniorska, jak na najlepszą w lidze przystało, pokazała się z bardzo dobrej strony. Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak do końcowego wyniku dołożyli siedem punktów. Widać było determinację w tej drużynie, a słabszy występ Maksyma Drabika nie pokrzyżował planów przedłużenia passy wygranych. 

Ekipa Dariusza Śledzia mimo starań poległa w zeszłotygodniowej walce. Mimo bardzo dobrego, siedemnasto punktowego wyniku Macieja Janowskiego, zabrakło zdobyczy innych zawodników. Tai Woffinden uzyskał dziewięć punktów, a Dan Bewley osiem z bonusem. Słabszą dyspozycję zanotował Gleb Chugunov, który łącznie zdobył cztery oczka. Formacja juniorska zdobyła dwa punkty. Definitywnie cała drużyna próbowała uzyskać jak najlepszy wynik, jednak tym razem Spartanie musieli uznać wyższość zawodników z Lublina. 

Przed nami mecz rewanżowy. Z pewnością emocji będzie wiele, jak przystało na pojedynki obu drużyn. Koziołki będą walczyć o wygraną i obronę punktu bonusowego, a podrażnieni przegraną Spartanie powalczą o odbicie bonusa, co wiąże się z minimum dwunastu punktową wygraną. Przypomnijmy, że Motor Lublin do tej pory nie przegrał żadnego spotkania. To fascynujące starcie będziemy mogli oglądać w Canal+ Sport 5. Transmisja już od 18:45. 

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław

9. Gleb Czugunow
10. Mateusz Panicz
11. Tai Woffinden
12. zastępstwo zawodnika
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Bartłomiej Kowalski

Motor Lublin 
1. Mikkel Michelsen
2. Fraser Bowes
3. Jarosław Hampel
4. Maksym Drabik
5. zastępstwo zawodnika
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

fot. Łukasz Wilk

Zostaw komentarz

×