Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Włókniarz czy Sparta, kto zdobędzie dwa punkty? Zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław

Włókniarz

Autor: Adrianna Simiela

Włókniarz czy Sparta, kto zdobędzie dwa punkty? Zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław

Majówka już za pasem, a razem z nią przed fanami czarnego sportu weekend pełen żużlowych emocji. W piątek rusza 4. kolejka PGE Ekstraligi, w sobotę rozpoczyna się cykl GP w Gorican, a w niedzielę ponownie wracają drużynowe zmagania.

277809702 10224798355760539 744118506892013679 n

I to właśnie w niedzielę 1 maja w ramach 4. kolejki na mecz przy Olsztyńskiej w Częstochowie przyjadą Wrocławianie. Spotkanie pomiędzy zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa a Betard Spartą Wrocław zostało zaplanowane na godzinę 16:30, a transmisja będzie na kanale Canal+ Sport 5 oraz Canal+ Online.

Szykują się spore emocje, ponieważ zespoły dzieli tylko jedna lokata w tabeli. Obie drużyny uzbierały jedynie po 2 punkty, ponieważ spośród trzech spotkań wygrały tylko po jednym, a pozostałe przegrały. Po złej passie, z jaką Włókniarz rozpoczął sezon, w Ostrowie Wielkopolskim mimo fatalnych warunków i przerwanego spotkania udało się przełamać lody i wygrać pierwsze spotkanie. Z drugiej strony Sparta po zwycięstwie na otwarciu, kolejne rywalizacje skończyła z przegraną na koncie.

Dlatego zarówno gospodarze jak i goście będą dwoili się i troili, by to oni po 4. kolejce mogli wzbić się w górę tabeli. Trener Częstochowy Lech Kędziora zrobił tylko zmianę miejsc w składzie awizowanym, pod 11 znów zobaczymy Kacpra Worynę, zaś pod 13 wróci Fredrik Lindgren, dodatkowo Jakub Miśkowiak został zamieniony z Mateuszem Świdnickim. Więcej roszad widać w teamie Dariusza Śledzia, tutaj miejsca nie zmienili jedynie Maciej Janowski z juniorami.  Zaskoczeniem jest brak Dana Bewleya, zaś w parze z Taiem Woffindenem wpisany jest Mateusz Panicz, który jedynie w pierwszym meczu był pod 16.

Forma żużlowców po obu stronach wydaje się dość równa, ale różnie może na nią wpłynąć zmęczenie po Grand Prix. Dzień przed zawodami rusza cykl, zawody odbędą się w Gorican, a w nich udział weźmie aż 5 zawodników z tego spotkania. Ze Sparty swoje umiejętności pokaże Maciej Janowski, Tai Woffinden, Dan Bewley, a z Włókniarza Leon Madsen i Fredrik Lindgren.

Reklamy

Przed nimi ciężkie zmagania oraz podróż, która na pewno nie jest sprzymierzeńcem do regeneracji sił. Dużą uwagę przekłuwają tutaj również juniorzy. Bartłomiej Kowalski, który w zeszłym roku był jeszcze reprezentantem Częstochowy, pokaże się tym razem już jako Spartanin. Jego rewelacyjna forma jest dużym plusem po stronie gości. Ze strony gospodarzy walczyć będą Jakub Miśkowiak z Mateuszem Świdnickim, którzy po słabszym początku sezonu, podczas ostatniego meczu pokazali, że odbudowują swoje siły.

Przez te wszystkie aspekty starcie pomiędzy zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa a Betard Spartą Wrocław jest niesamowitą niespodzianką, ponieważ ciężko tutaj wyłonić faworyta spotkania.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Woffinden
2. Mateusz Panicz
3. Gleb Chugunow
4. zastępstwo zawodnika
5. Maciej Janowski
6. Bartłomiej Kowalski
7. Michał Curzytek

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×