Przejdź do treści
Aktualności

Wilki Krosno pojadą w przyszłym sezonie Ekstraligi U24. Prezes z dużym optymizmem podchodzi do rozgrywek

Żużel
Fot. Cellfast Wilki Krosno

Autor: Krzysztof Choroszy

Wilki Krosno pojadą w przyszłym sezonie Ekstraligi U24. Prezes z dużym optymizmem podchodzi do rozgrywek

W minionym sezonie rozgrywek PGE Ekstraligi Wilki Krosno zajęły ostatnie miejsce, co oznaczało spadek do niższej dywizji. Mimo to w młodej Ekstralidze zaprezentowali się oni znacznie lepiej, co skutkowało ostatecznie wicemistrzostwem. Teraz znamy już odpowiedź na pytanie – czy pojadą oni w niej również w przyszłym roku?

Drużyna Wilków Krosno do lat 24 wygrała rundę zasadniczą całych rozgrywek, czym awansowali do finału. Tam zmierzyli się z drugą Stalą Gorzów, co ostatecznie zakończyło się pechową porażką tylko jednym punkcikiem w dwumeczu i to gorzowianie mogli świętować pierwszy w historii tytuł. Wiele osób zastanawiało się, czy Wilki zostaną w Ekstralidze U24. Te wątpliwości rozwiał prezes klubu Grzegorz Leśniak, w rozmowie z nowiny24.pl.

Tak, decyzja była po stronie klubu i postanowiliśmy kontynuować udział w tych rozgrywkach, co zgłosiliśmy do PGE Ekstraligi. Mając tak rozbudowane szkolenie i tylu licencjonowanych młodych zawodników, nie można było postąpić inaczej, zwłaszcza że w minionym sezonie przekonaliśmy się, jak ta rywalizacja pozytywnie wpływa na ich rozwój. Zabrakło nam jednego małego punktu, aby sięgnąć po mistrzostwo tej ligi. Mamy tytuł wicemistrza.

Mówił dla nowiny24.pl prezes Wilków.

Jak można wywnioskować ze słów Grzegorza Leśniaka, w Krośnie podchodzą z optymizmem do przyszłorocznych rozgrywek. Możliwe, że uda im się pobić wyczyn z minionego sezonu i sięgną oni po upragniony tytuł mistrzowski, dołączając tym samym do Arged Malesy Ostrów i Stali Gorzów. Jak zaprezentują się młode Wilki w Ekstralidze U24? Przekonamy się za rok.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×