Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

W Zielonej Górze kontrakt nie na jeden a dwa sezony!

Zielonej Górze

Autor: Wiktoria Wybraniec

W Zielonej Górze kontrakt nie na jeden a dwa sezony!

Motomyszy nie mają zamiaru dłużej słuchać spekulacji i zaczynają ucinać wszystkie transferowe plotki. W Zielonej Górze podpisali dziś kolejny kontrakt. Jan Kvech z porozumieniem na sezony 2023 i 2024!

Zielona Góra to klub, który spędzi w eWinner 1. Lidze przynajmniej jeszcze jeden sezon. Gdy w 2021 roku spadali z PGE Ekstraligi dużo mówiło się o powtórce wyczynu torunian z 2019. Ta sztuka jednak w tym roku się nie powiodła, ale klub na pewno ma powody do zadowolenia. Po sezonie zasadniczym uplasował się na 2. miejscu w tabeli z 24 punktami i doszedł aż do finału. Tam musiał jednak uznać wyższość Wilków Krosno, z którymi przegrał w dwumeczu 89:91.

Bartosz Zmarzlik: Po zdobyciu mistrzostwa świata zostałem w Szwecji i łowiłem ryby

Teraz przyszedł czas kompletowania składu na sezon 2023. Dużo mówiło się o rzekomym odejściu Jana Kvecha do Torunia czy Krosna po przegranym meczu o awans. 21-latek nie narzekał na brak ofert i trudno się temu dziwić. Był jednym z podstawowych zawodników w składzie, “wykręcił” średnią na poziomie 1,618 pkt/mecz i został Wicemistrzem Świata Juniorów. W innych klubach spokojnie mógłby punktować na pozycji zawodnika U24. Przekonał do siebie innych również dzięki swojej postawie na torze, determinacji, ambicji i sposobem jazdy.

Ostateczne rozmowy ze Stelmet Falubazem przyniosły oczekiwany efekt rozwiewając tym samym wszystkie spekulacje i młody Czech będzie startował z myszą na kevlarze jeszcze przez co najmniej dwa sezony.

Fot. Wojta-foto.cz

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

W Zielonej Górze kontrakt nie na jeden a dwa sezony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×