Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Bartosz Zmarzlik: Po zdobyciu mistrzostwa świata zostałem w Szwecji i łowiłem ryby

Bartosz Zmarzlik
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Sebastian Krauz

Bartosz Zmarzlik: Po zdobyciu mistrzostwa świata zostałem w Szwecji i łowiłem ryby

Bartosz Zmarzlik ma za sobą kolejny kapitalny sezon. Wychowanek Stali Gorzów zdobył w tym roku między innymi srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski, złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski, został Indywidualnym Międzynarodowym Mistrzem Ekstraligi a także Indywidualnym Mistrzem Świata.

Polski mistrz zdobył niedawno trzeci złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata, stając się tym samym jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii całego cyklu (zajmuje obecnie 8 miejsce w tabeli wszech czasów). Wcześniej 27-latek zdobył również dwa srebrne medale (2018 oraz 2021) a także brązowy (2016). Tym samym ma na swoim koncie już sześć medali (tym samym jest najlepszym reprezentantem Polski w erze SGP). Bartosz Zmarzlik po sezonie Grand Prix, udzielił wywiadu Eurosportowi, w którym opowiedział między innymi o tym, że po tym jak przegrał złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata z Artiomem Łagutą rok wcześnie, wyciągnął wnioski i wprowadził konieczne zmiany, które w efekcie pomogły mu wywalczyć złoty medal w sezonie 2022.

– To wzmocniło moją determinację. Miałem przemyślenia i w tym roku przypilnowałem pewnych elementów. To były nieduże zmiany, ale one działają. Każdy z trzech tytułów mistrza świata zdobyłem w innych okolicznościach. To jest fajne, bo co roku się udoskonalam. Trzeba coś zmieniać, żeby w danym sezonie być skutecznym – powiedział w rozmowie z Eurosport Bartosz Zmarzlik.

Prezes Polonii Bydgoszcz o składzie na sezon 2023: „Nie będziemy się zadłużać

Indywidualny Mistrz Świata, opowiedział także o swoich „wakacjach”, na które pojechał po zapewnieniu sobie tytułu. Zmarzlik wyznał, że został w Szwecji… i łowił ryby!

– Po zdobyciu mistrzostwa świata zostałem w Szwecji i łowiłem ryby. Było dużo szczupaków. To był fajny czas. Bardzo lubię jeździć na rowerze. Czas mi ostatnio na to nie pozwala, ale na pewno wkrótce zrealizuję swoje plany. Teraz mam okres roztrenowania oraz przygotowania sprzętu do następnego sezonu, nudy nie ma – przyznał Bartosz Zmarzlik.

Fot. Paweł Wilczyński

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Bartosz Zmarzlik: Po zdobyciu mistrzostwa świata zostałem w Szwecji i łowiłem ryby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *