Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

W Lublinie mieli nosa. Bartosz Bańbor już zachwyca, a to dopiero początek

16-letni
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

W Lublinie mieli nosa. Bartosz Bańbor już zachwyca, a to dopiero początek

Przed sezonem 2023 Platinum Motor Lublin pozyskało z drugoligowej Texom Stali Rzeszów 15-letniego wówczas Bartosza Bańbora. Młody zawodnik był określany mianem talentu, jednak niewielu zakładało, że w sezonie 2023 w ogóle zadebiutuje w PGE Ekstralidze. Ten jednak uczy się i rozwija o wiele szybciej, niż zakładano.

Wszyscy pamiętamy przedsezonowe rozmowy na temat tego młodego, utalentowanego chłopaka, który w 2023 roku skończył dopiero 16 lat. W PGE Ekstralidze na pozycjach młodzieżowych mieli ścigać się Mateusz Cierniak oraz Kacper Grzelak. Bańbor miał z kolei zbierać doświadczenie w Ekstralidze U-24 oraz zawodach młodzieżowych. Od maja jednak 16-latek zaczął pojawiać się również w podstawowym składzie Platinum Motoru Lublin. Już od pierwszych wyścigów, mimo braku zdobyczy punktowych, było widać, że jest to ktoś więcej niż tylko nieopierzony junior.

16-latek zanotował już kilka niezłych występów w PGE Ekstralidze, a ostatnio jego gwiazda rozbłysła podczas finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Oczywiście odbywały się one na jego domowym torze w Lublinie, niemniej jednak drugie miejsce za plecami jedynie Bartłomieja Kowalskiego robi ogromne wrażenie. Ostatnim 16-latkiem, który zdobył medal w tej imprezie był inny imiennik Bańbora – Zmarzlik.

Bartosz Bańbor zyskał wielu fanów na torze, ale również swoim zachowaniem poza nim. 16-latek jest ambitnym żużlowcem, a do tego jak na swój wiek dość dojrzałym. Jednocześnie w przeciwieństwie do wielu swoich rówieśników oraz trochę starszych kolegów ma sporo do powiedzenia. Nawet Robert Lewandowski odnalazłby w nim „osobowość”.

W Lublinie mogą być z siebie dumni. Wyciągnęli z drugoligowego Rzeszowa prawdziwą perełkę. Oczywiście wymaga ona oszlifowania i ciągłego rozwoju, jednak póki co Bańbor nie tylko spełnia pokładane w nim nadzieje, ale znacznie je przerasta. Młody żużlowiec ma wszystko, by zostać ulubieńcem kibiców Motoru i od przyszłego sezonu stać się na następne kilka lat liderem formacji młodzieżowej. Jeśli jego kariera będzie się rozwijała tak jak do tej pory, nie ma wątpliwości, że Platinum Motor Lublin będzie miał w swoim składzie czołowego młodzieżowca świata.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *