Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Platinum Motor Lublin powiększa kolekcję tytułów!

Motor Lublin
Fot. Własne

Autor: Edyta Wojdeł

Platinum Motor Lublin powiększa kolekcję tytułów!

Platinum Motor Lublin to stosunkowo młody klub, który od założenia do zdobycia tytułu Drużynowego Mistrza Polski potrzebował zaledwie sześciu sezonów. Zawodnicy lubelskich Koziołków bardzo chętnie kolekcjonują rozmaite żużlowe odznaczenia. W tym roku drużyna z Lublina może się pochwalić pierwszym w historii klubu Indywidualnym Mistrzem Polski na Żużlu.

W 2017 roku w Lublinie podjęto inicjatywę dotyczącą reaktywacji sekcji żużlowej. Jak się okazało był to doskonały pomysł. Zaledwie dwa sezony potrzebne były lubelskim Koziołkom na dołączenie do najwyższej klasy polskich rozgrywek żużlowych. Wystarczyły kolejne dwa lata aby Motor Lublin po raz pierwszy sięgnął po srebrny medal PGE Ekstraligi, a już w kolejnym sezonie po tytuł Drużynowego Mistrza Polski na Żużlu.

W trakcie swojej pięcioletniej kadencji w PGE Ekstralidze żużlowcy lubelskiego Motoru sięgali również po inne drużynowe tytuły, takie jak Mistrzostwa Polski Par Klubowych (dwukrotnie złoto), czy też Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych (dwukrotnie złoto i raz srebro). Lista pozostałych zarówno drużynowych, jak i indywidualnych osiągnięć reprezentantów Koziołków jest dość długa i obejmuje także arenę międzynarodową.

Aż do tego roku jednak, Motor Lublin w swoich szeregach nie miał ani seniora, ani też juniora, który w barwach klubu zdobyłby tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. W ubiegłym sezonie co prawda, Dominik Kubera wywalczył wicemistrzostwo, ale złoty medal w tym zakresie zagwarantował dopiero, zakontraktowany na sezon 2023 – Bartosz Zmarzlik.

Wśród debiutujących w Lublinie mistrzów swego kraju jest również Fredrik Lindgren, który także jako świeżo upieczony Koziołek, ponownie zdobył w tym roku Indywidualne Mistrzostwo Szwecji. Dodatkowo obydwaj żużlowcy w tym roku zaciekle walczą o tytuł, Indywidualnego Mistrza Świata. Co za tym idzie, może okazać się, że broniący w tym sezonie tytułu Drużynowego Mistrza Polski, Motor Lublin do osiągnięć będzie mógł dopisać zarówno Mistrzostwo jak i Wicemistrzostwo Globu. Będzie to bez wątpienia satysfakcjonujący komplet z posiadanym już w szeregach Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów – Mateuszem Cierniakiem.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *