Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Tomasz Michalski: „w 2016 roku nadarzyła się okazja, by wejść w szeregi klubu, bez zastanowienia dołączyłem do zespołu”

Michalski

Autor: Aleksandra Gucia

Tomasz Michalski: „w 2016 roku nadarzyła się okazja, by wejść w szeregi klubu, bez zastanowienia dołączyłem do zespołu”

Gościem lubuskie365tv był Tomasz Michalski, dyrektor zarządzający klubem Stal Gorzów. Bohater programu opowiedział o współpracy z miastem, o swojej roli w klubie oraz o planach na 75-lecie istnienia klubu.


Dlaczego Tomasz Michalski wybrał żużel?
„Stal Gorzów w regionie jest historią, w której wszyscy chcielibyśmy uczestniczyć. Jako mały chłopiec patrzyłem, podglądałem, co się dzieje w tym klubie. Gdy w 2016 roku nadarzyła się okazja, by wejść w szeregi klubu, bez zastanowienia dołączyłem do zespołu i chce współtworzyć go razem z zespołem. Każdy zawsze chciał mieć pracę, która stwarza przyjemność i satysfakcję. Dzisiaj jest to misja zdobywania medali, promowanie marki w regionie. Dziś mówimy o rozwojowym procesie i klubu i samorozwoju” – oznajmił dyrektor zarządzający.


Co sprawia, że żużel w lubuskim jest tak atrakcyjny?
„Dodałbym tu przy całym rozwoju dyscypliny jeszcze miasto Szczecin. Szczecin coraz bardziej zauważa Gorzów z tej perspektywy. Nie tylko od strony sportowej, ale też od strony organizacyjnej a przede wszystkim od strony biznesowej. Coraz więcej biznesmenów ze Szczecina widzi potencjał w mieście Gorzów, aby w nim inwestować i pokazywać się z własnymi markami. A dlaczego żużle jest atrakcyjny? To są emocje między dwoma klubami, które mamy dziś w województwie lubuskim. Ta rywalizacja między Gorzowem a Zieloną Górą nie tylko jest na torze. Cały czas mówimy o dwóch stolicach województwa. Stadiony są tym miejscem, gdzie możemy dopingować swoje miasta, po rywalizować w sposób sportowy, kulturalny. Z tym przede wszystkim kojarzy się ta dyscyplina, że można iść bezpiecznie na stadion i że idą tam całe rodziny i możemy spędzać miło czas” – stwierdził bohater odcinka.


Na czym polega praca dyrektora zarządzającego w gorzowskim klubie?
„To jest naprawdę szerokie pojęcie. Oprócz tego, że mówi się o tym, że Stal Gorzów to żużel. 10 zawodów w skali roku zorganizowanych na stadionie. Nie możemy zapomnieć o tym, że Stal Gorzów to też piłka ręczna to również akademia piłkarska. To bezpieczeństwo na stadionie, o którym mówimy, ale również duża grupa biznesowa jedna z największych w regionie, która jest prowadzona pod znakiem BSC. Zrzeszenie naszych partnerów biznesowych, organizacja dla nich również spotkań, aby można było w normalny sposób się porozumieć. Sponsorzy nie tylko wpierają żużel, ale także inne dyscypliny” – wyjaśnił przedstawiciel gorzowskiego klubu.


Jak układa się współpraca z miastem?
„Współpraca z miastem układa się w sposób wzorowy. Życzyłbym wszystkim klubom tej ilości i możliwość rywalizacji pomysłów, które są. To my jako klub wychodząc z pewnymi pomysłami mamy przede wszystkim na celu budowanie wizerunku pozytywnego marki Stali Gorzów, ale również samego miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Chcielibyśmy, żeby te nazwy kojarzyły się z pozytywnymi emocjami i bardzo silnymi markami nie tylko sportowymi, ale również biznesowymi” – powiedział Michalski.


W roku 2022 Stal będzie obchodzić 75-lecie istnienia klubu. Jakie plany są plany na świętowanie tak ważnego wydarzenia?
„Jeśli chodzi o plany, to na pewno będzie wiele uroczystości z tym związanych. Cały czas będziemy podnosić historię i tradycję, która stoi za klubem Stal Gorzów. Na pewno będziemy pielęgnować projekty, które do tej pory się nam sprawdzały. Zapewne  będziemy organizować na zakończenie podsumowującą galę. A co najważniejsze chcielibyśmy na te 75-lat pójść po najwyższe cele, sięgnąć po medal Drużynowych Mistrzostw Polski a najlepiej, żeby był on ze złotego kruszcu, żebyśmy zawsze mogli o tym pamiętać” – zakończył dyrektor Stali Gorzów.

fot. Tomasz Michalski/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *