Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Texom Stal Rzeszów, czyli rozrzutne inwestycje czy klucz do sukcesu? Klub wydał fortunę na Metalkas 2. Ekstraligę

Texom Stal Rzeszów
Fot. Jakub Malec

Autor: Redakcja

Texom Stal Rzeszów, czyli rozrzutne inwestycje czy klucz do sukcesu? Klub wydał fortunę na Metalkas 2. Ekstraligę

Texom Stal Rzeszów, będąca beniaminkiem żużlowej Metalkas 2. Ekstraligi, wzbudza duże zainteresowanie swoim mocnym składem i ambitnym podejściem do rozwoju. Klub z Rzeszowa zainwestował znaczne środki w zmontowanie silnej drużyny, a informacje na temat spłaty zobowiązań przed sezonem budzą optymizm wśród kibiców.

Na czele ekipy stoi trzykrotny indywidualny mistrz świata, Nicki Pedersen, który mimo zbliżającego się 47. urodzin nadal stanowi ważne nazwisko w polskim speedway’u. Jego obecność nie tylko na torze, ale także w sferze marketingowej, przyciąga uwagę fanów. Klub, po wielu trudnych latach odbudowy, zdołał awansować z 2. ligi (dzisiaj Krajowa Liga Żużlowa) na zaplecze PGE Ekstraligi. To imponujące osiągnięcie, które zwiastuje nowy etap dla „Żurawi„.

Warto zaznaczyć, że inwestycje w doświadczonych zawodników nie ograniczyły się jedynie do Pedersena. W składzie drużyny można znaleźć takie znane nazwiska jak Szwed Jacob Thorssell, Duńczyk Peter Kildemand, kapitan Marcin Nowak, Mateusz Świdnicki oraz Krystian Pieszczek. Ten imponujący zestaw zawodników sprawia, że Texom Stal Rzeszów jest jednym z ciekawych zespołów w Metalkas 2. Ekstralidze.

Według dostępnych informacji, klub wydał imponującą sumę 2,7 mln złotych na kontrakty oraz transfery, w tym na Jakuba Pocztę i Wiktora Rafalskiego. Co istotne, transfer Rafalskiego został opłacony zgodnie z harmonogramem, z ostatnią wpłatą planowaną do marca 2024 roku. To dowód na odpowiedzialne podejście klubu do finansów i terminowej realizacji zobowiązań.

Ekstraliga w Rzeszowie już w 2026 roku? “Zawsze mierz wysoko”

Jednak najnowsza informacja z Rzeszowa to nie tylko mocny skład, ale również perfekcyjne zarządzanie finansami. Klub poinformował, że wszelkie zobowiązania względem zawodników zostały uregulowane już miesiąc przed terminem. W komunikacie klubu czytamy: „Spółka H69 Speedway S.A. występująca w Metalkas 2. Ekstralidze pod nazwą Texom Stal Rzeszów informuje, że w dniu 29.02.2024 r., czyli miesiąc przed wynikającym z kontraktów terminem, zostały opłacone wszelkie zobowiązania względem zawodników startujących w bieżącym roku w naszym klubie. To wyjątkowe podejście do zarządzania finansami w świecie sportu.

Prezes klubu, Michał Drymajło, podkreśla, że taki scenariusz spłaty zobowiązań pozwala zawodnikom na spokojne przygotowanie się do zbliżającego się sezonu ligowego. Jest to także ważny sygnał dla całego środowiska żużlowego, że Texom Stal Rzeszów traktuje poważnie swoje zobowiązania i stawia na profesjonalizm w każdym aspekcie działalności klubu.

Analizując obecny stan klubu, nie sposób nie zauważyć dynamiki rozwoju, jaka miała miejsce w ostatnich latach. Texom Stal Rzeszów przeszła długą drogę od trudnych czasów po odbudowę, aż po awans do Metalkas 2. Ekstraligi. To świadczy o determinacji i zaangażowaniu zarządu, działaczy oraz całej społeczności związanej z klubem. Ambicje Rzeszowian są wyraźnie zarysowane, a klub zdaje się być gotowy na rywalizację na wyższym poziomie.

Wypowiedzi prezesa Michała Drymajło ukazują głęboką wizję rozwoju klubu. Drymajło podkreśla, że dla Rzeszowa „idzie nowe”, co jest zwiastunem pozytywnych zmian i sukcesów. Jego ambicje dla Texom Stal Rzeszów wydają się być wysokie, a skuteczna spłata zobowiązań przed sezonem jest tylko jednym z dowodów na to, że klub ten idzie w dobrą stronę.

Dynamika rozwoju klubu nie ogranicza się tylko do osiągnięć sportowych. Inwestycje w doświadczonych zawodników, odpowiedzialne zarządzanie finansami, a także budowanie pozytywnego wizerunku klubu to elementy strategii, które mają przyczynić się do długofalowego sukcesu Texom Stal Rzeszów.

Podsumowując, Texom Stal Rzeszów wzbudza uznanie nie tylko ze względu na mocny skład i ambicje sportowe, ale także dzięki profesjonalnemu podejściu do zarządzania klubem. Oczekiwania są wysokie, a kibice

370915530 979996099707138 5947837557856133866 n
Fot. Jakub Malec
Stal Rzeszów
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *