Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Tero Aarnio z kontraktem warszawskim w Tarnowie

Tero Aarnio

Autor: Sebastian Krauz

Tero Aarnio z kontraktem warszawskim w Tarnowie

Tero Aarnio, podpisał kontrakt warszawski z Unią Tarnów. Doświadczony zawodnik w minionym sezonie reprezentował barwy “Jaskółek”, jednak spisywał się poniżej oczekiwań.

Tero Aarnio w minionym roku wystąpił w 9 meczach ekipy z Tarnowa i 25 razy pojawił się na torze. Wygrał 6 biegów, 4 razy był drugi a 7 razy trzeci. W 8 biegach nie zdołał zdobyć punktów. Uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,480. Obie strony liczyły na zdecydowanie więcej, jednak ostatecznie zdecydowały się podpisać kontrakt warszawski. Fin najprawdopodobniej zostanie wypożyczony do innego klubu.

Czym jest kontrakt warszawski? Podpisanie takowego dokumentu oznacza, że zawodnik jest związany z klubem, ale nie ma zagwarantowanych ani startów, ani wynagrodzenia. Ten rodzaj umowy nie przekreśla możliwości podpisania przez zawodnika pełnej umowy z klubem.

Josh Pickering ma nowy zespół w 2 Lidze Żużlowej

Tero Aarnio to, medalista Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Finlandii (złoto – 2004, 2005; oraz brąz – 2002, 2003), medalista Indywidualnych Mistrzostw Finlandii (srebro – 2010; brąz – 2004, 2005, 2011, 2013) a także złoty medalista Mistrzostw Finlandii Par (2005). W Polsce startował w barwach Wandy Kraków (2019), Kolejarza Opole (2020), PSŻ-u Poznań (2021) oraz Unii Tarnów (2022).

Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – ODWIEDŹ NASZ KANAŁ NA YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×