Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Josh Pickering ma nowy zespół w 2 Lidze Żużlowej

Josh Pickering
Fot. Taylor Lanning

Autor: Sebastian Krauz

Josh Pickering ma nowy zespół w 2 Lidze Żużlowej

Josh Pickering to kolejny zawodnik który dołączył do GTM Startu Gniezno. 25-letni Australijczyk ma być jednym a liderów spadkowicza z eWinner 1 Ligi i wprowadzić go do fazy play-off.

Josh Pickering w Polsce startuje stosunkowo od niedawna. W 2019 roku podpisał kontrakt z ekipą z Krosna, a w 2022 z Rawicza. To właśnie w barwach Kolejarza pokazał pełnię swoich możliwości i zanotował kapitalny sezon. Wystąpił w 9 meczach i pojawił się 36 razy na torze. Wygrał 14 biegów, drugie miejsce zajmował 17 razy a trzecie 11. Tylko w 3 biegach nie zdobył punktów. Zdobył 87 punktów i 8 bonusów, które przełożyły się na średnią biegopunktową na poziomie 2,111 co dało mu piąte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w 2 Lidze Żużlowej.

Lokomotiv Daugavpils przedłuża kontrakt z kolejnym zawodnikiem

Udany sezon sprawił, że Australijczykiem zainteresowały się nie tylko kluby z 2 Ligi Żużlowej, ale także z eWinner 1 Ligi. Ostatecznie wyścig po podpis Pickeringa wygrała ekipa GTM-u Startu Gniezno. Wcześniej klub poinformował, że w sezonie 2023 w barwach czerwono-czarnych będą startować Adrian Saks, Jędrzej Chmura, Patryk Budniak, Sam Masters, Mikołaj Czapla, Hubert Łęgowik, Tim Soerensen, Zbigniew Suchecki, Kacper Gomólski oraz Jesper Knudsen.

Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – ODWIEDŹ NASZ KANAŁ NA YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *