Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Szpital w Stali Gorzów. Martin Vaculik kontuzjowany.

Martin Vaculik

Autor: Aleksandra Gucia

Szpital w Stali Gorzów. Martin Vaculik kontuzjowany.

W sobotni wieczór odbyła się 6. runda zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Turniej pechowo zakończył się dla Martina Vaculika. Żużlowiec z miasta nad Wartą w swoim 3 starcie zanotował groźnie wyglądający upadek na pierwszym łuku. Co prawda Słowak szybko podniósł się z toru, jednak na jogo twarzy widać było grymas bólu. Martin Vaculik nie był w stanie kontynuować zawodów i udał się na badania do Szpitala.

212142026 285501510035118 3806457729902969335 n
fot. Emilia Hamerska – Lengas

Na oficjalnej stronie klubu z Gorzowa pojawił się komunikat dotyczący stanu zdrowia Vaculika. A brzmi on tak: Badanie lekarskie wykazały u Martina Vaculik Racing Team złamanie obojczyka bez przemieszczenia. Zawodnik Moje Bermudy Stal Gorzów nie doznał żadnych innych złamań. W tej chwili Martin wraca na Słowację, gdzie przejdzie rehabilitację.


Niestety, ale nie jest to optymistyczna wiadomości dla kibiców Stali Gorzów. Obecnie z kontuzją walczą Szymon Woźniak, Wiktor Jasiński, Kamil Nowacki i teraz jeszcze Martin Vaculik.

W rozmowie z naszym portalem trener Stanisław Chomski, powiedział, że ma nadzieję, że jego zawodnicy wrócą na play-offy, jednak zaznaczył, że nie wiadomo, w jakiej będą dyspozycji.

Gorzowianie 20 sierpnia wybiorą się do Torunia, aby powalczyć o punkty. Nie wiadomo czy sztab szkoleniowy zdecyduje się na zastępstwo zawodnika za Martina Vaculika, jednak ta opcja jest zapewne brana pod uwagę.

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×