Żużel - Best Speedway Tv

Sparta Wrocław z odświeżonym herbem klubowym. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sparta Wrocław z odświeżonym herbem klubowym.

Sparta Wrocław

Sparta Wrocław z odświeżonym herbem klubowym.

Klub Betard Sparta Wrocław zaprezentował nową i unowocześniona wersje swojego herbu.  Decyzja o potrzebie odświeżenia identyfikacji wizualnej aktualnego mistrza Polski na żużlu zapadła już kilka miesięcy temu. Do współpracy został zaproszony doświadczony grafik- Jakub Malicki.

wts

Artysta ma na swoim koncie już ponad 100 współprac zarówno z klubami jak i organizacjami sportowymi.

– „Znak graficzny klubu sportowego dzisiaj jest nie tylko symbolem lokalnej społeczności, ale również najważniejszym wyróżnikiem jego marki. W możliwie prostej formie kondensuje wartości organizacji, informuje kim klub chce być. Świadczy o profesjonalnym podejściu do wizerunku albo jego braku. Z tego względu rebranding Wrocławskiego Towarzystwa Sportowego Sparta był niezwykle inspirującym wyzwaniem – mówi Jakub Malicki, twórca nowej identyfikacji wizualnej WTS. – Klub łączy bowiem długoletnią historię wrocławskiego żużla, z czym związana jest nazwa i barwy oraz 5 tytułów Mistrza Polski wywalczonych już pod szyldem WTS. Dlatego nowy emblemat zawiera połączenie dwóch najbardziej charakterystycznych elementów wizualnych Sparty Wrocław – pochodni olimpijskiej i akronimu WTS – dodaje.”

Reklamy

Kolorystyka nowego herbu została maksymalnie uproszczona i ujednolicona do dwóch kolorów- żółtego i czerwonego. Co ma związek z płomieniem znicza olimpijskiego, ważnego symbolu najlepszej drużyny Polski w roku 2021.

Wspólnie z Jakubem Malickim spędziliśmy wiele godzin, by sięgnąć do genezy żużlowej Sparty. Kolejnym krokiem było zaprezentowanie wspomnianych wartości w nowej, estetycznej i czytelnej formie graficznej. Przed dzisiejszą prezentacją nowego znaku przeprowadziliśmy konsultacje z kibicami, a także postanowiliśmy podzielić się efektem naszej pracy z zawodnikami i sztabem szkoleniowym WTS. Mogę powiedzieć tylko tyle, że przyjęli tą zmianę niezwykle ciepło. To był dla nas bardzo ważny głos– ocenia Andrzej Rusko, prezes WTS.

fot. wts.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×