Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Przed Nami 2 kolejka PGE Ekstraligi. Kto wygra Falubaz czy GKM?

Przed Nami 2 kolejka PGE Ekstraligi. Kto wygra Falubaz czy GKM?

Autor: Redakcja

Przed Nami 2 kolejka PGE Ekstraligi. Kto wygra Falubaz czy GKM?

Jak zakończy się spotkanie drużyn, które są skazywane na dół tabeli ,która drużyna okaże się lepsza, czy Zielona Góra wykorzysta atut własnego toru? Dla Falubazu będzie to już drugi mecz, drużyna musi walczyć o punkty żeby przed kolejnym spotkaniem jechać ze spokojniejszą głową. Z drugiej strony GKM dla Nich również bardzo ważne spotkanie. Bowiem będzie to Ich pierwszy mecz w sezonie 2021. Z powodu zakażeń koronawirusem w drużynie, nie odjechali Oni planowego spotkania z Betard Spartą Wrocław. Faworyt? Kluczem do wygranej może okazać się atut własnego toru. Po ostatnim meczu Liderami drużyny Zielonej Góry z pewnością będą Patryk Dudek i Max Fricke. Obydwoje bardzo dobrze spisali się na Motoarenie, dziś przy W69 może być podobnie. Kibice bardzo liczą na lepszą postawę swojego kapitana Piotra Protasiewicza oraz Mateja Zagara. W Toruniu zawodnik miał dużego pecha, upadł na tor w momencie kiedy drużyna z Zielonej Góry jechała na podwójne zwycięstwo, które mogło zaważyć na końcowym wyniku niedzielnego meczu. Fani z Winnego Grodu obserwować będą też postawę formacji juniorskiej Fabiana Ragusa i Jakuba Osyczke. Po niedzielnym debiucie w PGE Ekstralidze młodzi zawodnicy podejmą walkę na torze, który bardzo dobrze znają co tylko podwyższa Ich szansę na lepszy wynik niż w Toruniu.

Best Speedway Magazyn 08 04 Small


GKM z pewnością tak łatwo nie odpuści i do samego końca będzie walczył aby z Zielonej Góry wywieźć zwycięstwo. Jak poradzą sobie ich liderzy Nicki Pedersen oraz Kenneth Bjerre? Na meczach wyjazdowych Ich forma nie zawsze była równa jak będzie dziś? Niewiadomą są również Przemysław Pawlicki czy Krzysztof Kasprzak. Nie wiemy czego się po Nich spodziewać, w zeszłym sezonie nie spisywali się Oni najlepiej, a oczekiwania wobec Nich były znacznie wyższe. Mecz w Zielonej Górze pokaże jak dani zawodnicy przepracowali okres zimowy, i czy w tym sezonie odpalą i pokażą na co Ich stać. Bez dwóch zdań są bardzo dobrymi zawodnikami ,po których można się spodziewać bardzo dobrych wyników. Jak będzie dziś w Zielonej Górze czy błysną formą? Przewagą drużyny z Grudziądza jest na pewno Norbert Krakowiak, który w sezonie 2020 był jednym z podstawowych juniorów w Zielonej Górze. Układ Zielonogórskiego toru zna bardzo dobrze, co z pewnością będzie dużym atutem zawodnika na pozycji U24. W minionym latach GKM miał problem z punktacją ze strony formacji juniorskiej, teraz to ma się poprawić, bowiem w drużynie jest m.in. wypożyczony z Gorzowa Mateusz Bartkowiak, jest On nadzieją klubu na lepsze zdobycie punktowe.
Dzisiejszy mecz jest bardzo ważnym meczem dla Obu drużyn. Po dzisiejszym spotkaniu będziemy wiedzieć więcej co do ewentualnego spadku Obu drużyn. Jeżeli seniorzy Przemysław Pawlicki, czy Piotr Protasiewicz zaskoczą formą może być bardzo ciekawe wyrównane spotkanie. Transmisje z dzisiejszego spotkania możemy obejrzeć w telewizji Eleven Sports. Początek spotkania godzina 18:00.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *