Żużel - Best Speedway Tv

Prezes Włókniarza Częstochowa o odwodnieniu liniowym i innych wymogach | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Prezes Włókniarza Częstochowa o odwodnieniu liniowym i innych wymogach

Włókniarza Częstochowa

Prezes Włókniarza Częstochowa o odwodnieniu liniowym i innych wymogach

We wtorek w mediach społecznościowych udostępniony został wywiad z prezesem Włókniarza Częstochowa Michałem Świącikiem odnośnie wymogów infrastrukturalnych nowego regulaminu .

Na to, jak wyglądają kwestie organizacyjne odwodnienia liniowego na Arenie Zielona-Energia.com Częstochowa wypowiedział się następująco :

Szanowni państwo, są wymogi licencyjne, jest nowy regulamin, który nakłada na kluby obowiązek takich zabiegów, jakim jest odwodnienie liniowe i tutaj nie inaczej jest w Częstochowie. Nie wyobrażamy sobie, żebyśmy nie wyrobili się z czasem, przynajmniej do pierwszych treningów, sparingów. Także proszę, by kibice się nie martwili, jest wybrany wykonawca, który w zasadzie był już na obiekcie dwukrotnie. Towar, który jest potrzebny do wykonania przyjeżdża środa, czwartek tego tygodnia, także na pewno prace pójdą zgodnie z planem.

Kwestie organizacyjne wykonania odwodnienia na tę chwilę, jak podkreślał prezes klub bierze na swoje barki. Jednocześnie poinformował, że prowadzone były pewne rozmowy z miastem celem wyposażenia stadionu w bandy pneumatyczne, których skończyła się homologacja oraz nakrycia na tor. Jednak w początkowej fazie zakup części band i plandek będzie należał do klubu. 

Dla osób, które nie zdążyły jeszcze dowiedzieć się o co chodzi z odwodnieniem liniowym i dlaczego ta inwestycja jest tak ważna dla całej ligi Michał Świącik wyjaśnił :

Jest regulamin, który mówi, że woda która przy nakrytym torze spływa plandekami .  Żeby nie miała problemów z ujściem, żeby nie podchodziła pod plandekę, a żeby swobodnie spływała do tej liniówki, a dalej studzienkami do odwodnienia deszczowego poza obiekty sportowe.

Również ważnym tematem poruszonym podczas wywiadu była inwestycja względem wcześniej wymienionych plandek i band, ale jednocześnie zbudowania nowych boksów zawodniczych, a tą ostatnią prezes Lwów wylicza na kwotę bliską 400 tysięcy złotych, którą w całości pokrywa klub. Zdaniem Michała Świącika czasu jest mało, pracy dużo, ale jeśli będzie trzeba to do wykonania odwodnienia ligowego zatrudnią kolejne firmy, ponieważ jak powiedział nie wyobraża sobie by mieli nie zdążyć przed pierwszymi sparingami. 

fot. Paweł Wilczyński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×