Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/SGP / SEC / SON / SWC

Złoto na Malcie! Polska Reprezentacja Żużlowców nagrodzona za zdobycie złotego medalu DPŚ

Polska Reprezentacja Żużlowców
Fot. Sonia Kaps

Autor: Redakcja

Złoto na Malcie! Polska Reprezentacja Żużlowców nagrodzona za zdobycie złotego medalu DPŚ

Wczorajszego dnia jak informuje polskizuzel.pl kadrowicze będą długo wspominać wspaniałą przygodę na maltańskiej wyspie. Wycieczka okazała się nie tylko ucztą dla oczu, ale również niespodzianką przygotowaną przez przewodnika Michała Wysmyka dla drużyny Rafała Dobruckiego, która zdobyła złoto w Drużynowym Pucharze Świata.

Reprezentacja Polski pod wodzą Michała Wysmyka, który już rok temu prowadził ich po Malcie, została obdarowana wyjątkowym przeżyciem. Kadrowicze zasiadły w autokarze, a przez okna mogli podziwiać piękne i historyczne miejsca. Ich trasa zaprowadziła ich do Mdiny, nazywanej Miastem Ciszy i maltańską perłą, a także miejscowości, która zagrała rolę Królewskiej Przystani w Grze o Tron.

Przewodnik Wysmyk doskonale znał zainteresowania zawodników, dlatego też zorganizował dla nich niezapomnianą podróż. Przed wizytą w filmowym mieście, żużlowcy mieli okazję zwiedzić ogrody, gdzie mogli zrywać soczyste pomarańcze. Janusz Kołodziej okazał się wielkim fanem tego owocu, zabierając pełną siatkę prosto z ogrodu.

Z Mdiny reprezentacja udała się do Mosta Dome, gdzie zobaczyła kościółek, który stał się miejscem cudu w kwietniu 1942 roku. Podczas mszy, gdy w kościele znajdowało się 300 osób, bomba o wadze ponad 100 kilogramów przebiła kopułę, lecz nie wybuchła, nie wyrządzając szkody nikomu. Żużlowcy z Polski mieli okazję zobaczyć replikę tej niezwykłej bomby.

Największa niespodzianka miała jednak miejsce na koniec wycieczki. Przewodnik zaprosił zespół na motorówkę, a Biało-Czerwoni popłynęli na Comino. To właśnie tam przewodnik Wysmyk ujawnił, że niespodzianka czekała na nich za zdobycie złota. Motorówka stała się nagrodą dla drużyny Rafała Dobruckiego.

żużel
Fot. Roman Biliński
Polskaa
Fot. Michał Szmyd

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *