Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Pierwsze sparingi ogłoszone!

sparingi

Autor: Jakub Żak

Oceń Wpis

Pierwsze sparingi ogłoszone!

Rok 2021 jeszcze się nie skończył, a pierwsze drużyny ogłaszają już daty i rywali przedsezonowych sparingów. Do tej pory zapowiedziano 6 meczów towarzyskich, w których wezmą udział kluby z Torunia, Bydgoszczy, Częstochowy i Grudziądza.

22 i 23 marca odbędą się spotkania derbowe między Apatorem a Polonią, pierwszym gospodarzem ma być ekipa z Torunia. Warto wspomnieć, że w tym roku te drużyny również odjechały ze sobą mecze sparingowe. W Bydgoszczy gospodarze zwyciężyli 49:41, natomiast na Motoarenie „Anioły” zmiażdżyły pierwszoligowca 60:30. Teraz obie ekipy będą dysponowały lepszymi składami, co zapewne przełoży się na jakość widowiska i emocje związane ze sparingami.

Kolejne spotkane spotkanie towarzyskie Apatora ma zostać rozegrane 26 marca, gdy zespół z Torunia podejmie u siebie Eltrox Włókniarz. Już następnego dnia odbędzie się rewanż na torze w Częstochowie.

Ostatni do tej pory zapowiedziany dwumecz będzie pojedynkiem Włókniarza z GKM-em. 29 marca obie ekipy mają się spotkać w Grudziądzu, a dzień później w roli gospodarza wystartują „Lwy”. Należy jednak znaczyć, że terminy tych meczów mogą ulec, o czym na swojej stronie internetowej wspomniał klub z Częstochowy.

Reklamy

Plan dotychczas zapowiedzianych sparingów:

  • 22 marca: Apator Toruń – Polonia Bydgoszcz
  • 23 marca: Polonia Bydgoszcz – Apator Toruń
  • 26 marca: Apator Toruń – Włókniarz Częstochowa
  • 27 marca: Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń
  • 29 marca: GKM Grudziądz – Włókniarz Częstochowa*
  • 30 marca: Włókniarz Częstochowa – GKM Grudziądz*

* – termin może ulec zmianie

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×