Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Oficjalnie: Potężne osłabienia Sparty na pierwszy mecz finałowy

Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Jakub Bielak

Oficjalnie: Potężne osłabienia Sparty na pierwszy mecz finałowy

Już we wtorek możemy oficjalnie powiedzieć, że zarówno Tai Woffinden, jak i Maciej Janowski nie wystąpią w pierwszej odsłonie finałowej rywalizacji w PGE Ekstralidze. Obaj żużlowcy wycofali się bowiem z sobotniej rywalizacji w cyklu GP w Vojens, co jest jednoznaczne z niemożliwością startu nazajutrz w PGE Ekstralidze.

Na oficjalnej stronie cyklu FIM Speedway Grand Prix możemy przeczytać tekst, który informuje, że Tai Woffinden oraz Maciej Janowski nie wystąpią w sobotnim turnieju GP z powodu kontuzji. Co ciekawe, w komunikacie możemy przeczytać o tym, że Janowski doznał złamania kostki – co nigdzie wcześniej oficjalnie nie zostało przekazane.

W sobotnich zawodach w Vojens zawodników Sparty Wrocław zastąpią Jan Kvech oraz Kai Huckenbeck. Ich absencja w zawodach z cyklu mistrzostw świata oznacza jednak przede wszystkim to, że nie będą oni do dyspozycji Dariusza Śledzia na niedzielny mecz w Lublinie. Tego zakazują bowiem przepisy.

Zgodnie z regulaminem wycofanie ze startu w SGP dyskwalifikuje bowiem zawodników ze startów w najbliższych 48 godzinach, a mecz w Lublinie odbywa się 24 godziny po rozpoczęciu turnieju w Vojens.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *