Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Karetka na torze w Landshut! Kontuzja Kaia Huckenbecka?!

Landshut
Fot. Landshut Devils

Autor: Krzysztof Choroszy

Karetka na torze w Landshut! Kontuzja Kaia Huckenbecka?!

W niedzielę odbył się pierwszy mecz ćwierćfinałowy 1. Ligi Żużlowej, pomiędzy Landshut Devils a Polonią Bydgoszcz, po samym przebiegu spotkania można było zobaczyć, jaką rangę ma ono dla obu zespołów. Zawody obfitowały w wiele upadków i niebezpiecznych sytuacji, które niestety nie wszystkie zakończyły się tylko na strachu.

Żużel. Wiemy co ze zdrowiem Franciszka Majewskiego! Na szczęście skończyło się na strachu

W 5. biegu najlepszy zawodnik gospodarzy, Kai Huckenbeck, na dojeździe do pierwszego łuku próbował założyć się na Szymona Szlauderbacha, jednak nie udało mu się to i obaj zawodnicy wylądowali na torze. W przypadku żużlowca bydgoskiej Polonii udało się uniknąć urazów i o własnych siłach powrócił do parku maszyn. Tyle szczęścia nie miał Huckenbeck, do którego wyjechała karetka, zawodnik jednak podniósł się, ale nie uczestniczył dalej w zawodach.

Podczas wypadku Niemca mógł ucierpieć bark, z którym nie było najlepiej po upadku w rundzie SEC w Gustrow. Mimo kontuzji zdecydował się on rywalizować w barwach swojej drużyny i przed tygodniem udało mu się przejechać zawody cało, ale teraz ucierpiał on i nie wiadomo, co dokładnie stało się ze zdrowiem Kaia Huckenbecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *