Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Nadal trwa dyskusja o Grand Prix w Gorzowie. „Miasto nie powinno dokładać”

Grand Prix w Gorzowie

Autor: Jakub Bielak

Nadal trwa dyskusja o Grand Prix w Gorzowie. „Miasto nie powinno dokładać”

Temat przyszłości cyklu Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim nie schodzi z tapety. Nadal trwa dyskusja nad tym, czy turniej powinien zostać na stadionie im. Edwarda Jancarza, czy też zostać sprzedany innemu ośrodkowi w Polsce.

Na temat przyszłości cyklu w mieście wypowiedział się ostatnio prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki. Teraz na lokalnym portalu gorzowskie.pl możemy przeczytać, co sądzą radni.

– Chciałbym, żeby Grand Prix odbyło się w Gorzowie, tylko nie kosztem podniesienia podatków. W sytuacji gospodarczej, jaką mamy, kiedy prezydent proponuje bardzo wysokie podwyżki podatków, żeby spiąć inwestycje i inne rzeczy, to miasto nie powinno dokładać. Myślę, że od tego są sponsorzy. Jest to impreza, która przyciąga mnóstwo osób z całego świata. Speedway Grand Prix promuje Gorzów. Impreza jak najbardziej na tak, ale miasto bezwzględnie nie powinno dokładać. Powinniśmy przestać szukać tych pieniędzy w kieszeniach mieszkańców za każdym razem, kiedy ich brakuje. Wydatki typu Grand Prix są drugorzędne w kontekście inwestycji które mamy – czytamy na gorzowskie.pl wypowiedź niezależnego radnego, Roberta Anackiego.

Nieco inne spojrzenie ma pan Przemysław Granat. On z kolei uważa, że miasto może wesprzeć finansowo organizację turnieju, jednak nadal nie może być mowy o dużym dołożeniu do interesu.

Grand Prix powinno być w Gorzowie, bo to jest świetna impreza. Czy miasto powinno dołożyć? Miasto mogłoby dołożyć, natomiast nie w pełniej kwocie finansowania tego przedsięwzięcia. Dla mnie jest to działalność czysto komercyjna, klub na tym zarabia pomimo zaprzeczania. Kwota powinna być symboliczna – powiedział Granat.

Nastroje wśród gorzowskich polityków są zatem dość jasne. Nikt nie traktuje imprezy z cyklu Speedway Grand Prix jako obowiązku w kontekście finansowania. Jest to co roku świetna okazja do promocji miasta, do którego zresztą zjeżdżają się wówczas kibice z całej Polski oraz z zagranicy, ale rosnące koszty dają o sobie znać. Na oficjalne decyzje dotyczące przyszłości turnieju z cyklu Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim będziemy musieli poczekać.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *