Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Jaka przyszłość dla GP w Gorzowie? „Będziemy o nie walczyć”

GP w Gorzowie
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Jaka przyszłość dla GP w Gorzowie? „Będziemy o nie walczyć”

Nadal pod znakiem zapytania stoi przyszłość turnieju Speedway Grand Prix w Gorzowie. Jest to od wielu lat jedna z aren zmagań najlepszych żużlowców świata, jednak ta era może lada moment dobiec końca. Głos w tej sprawie zabrał prezydent miasta.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że Grand Prix w Gorzowie może zostać odsprzedane i odbyć się na przykład na stadionie piłkarskim w Gdańsku. Sprawa jednak do tej pory nie ma ostatecznego wyjaśnienia. Na temat przyszłości jednej z rund cyklu Speedway Grand Prix wypowiedział się Jacek Wójcicki, prezydent miasta.

Na początku listopada przedstawimy radnym prowizorium budżetu i będziemy mogli wspólnie dyskutować na ten temat. Oczywiście chcielibyśmy, aby Grand Prix zostało w Gorzowie i będziemy o nie walczyć. To jest impreza, która gorzowskim przedsiębiorcom, restauratorom oraz hotelarzom przynosi ogromne zyski, oraz ogromny ruch. Do tego to impreza promująca miasto. Będziemy robić wszystko, żeby turniej u nas został – mówi Wójcicki w rozmowie z Radiem Gorzów, czytamy na gorzowskie.pl.

Prezydent podkreśla również, że wszyscy zdają sobie sprawę z rosnących kosztów wokół imprezy. Medialne dywagacje nie wzięły się znikąd. Na ostateczne decyzje trzeba będzie jednak poczekać do czasu uchwalenia budżetu.

Będziemy negocjować. Mamy świadomość rosnących kosztów. Jak ostatecznie będzie? Zobaczymy po budżecie. – mówi prezydent.

Grand Prix w Gorzowie odbywa się od 2011 roku z dwoma przerwami w sezonie 2019 oraz 2021. Trzykrotnie triumfował tam wychowanek miejscowej Stali, Bartosz Zmarzlik.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *