Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin czy Stal Gorzów. Kto wygra finał? Zapytaliśmy ekspertów!

Motor Lublin

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Motor Lublin czy Stal Gorzów. Kto wygra finał? Zapytaliśmy ekspertów!

Motor Lublin i Stal Gorzów zmierzą się 25 września na Al. Zygmuntowskich w drugim meczu finałowym PGE Ekstraligi. Mecz ten rozstrzygnie która z ekip zdobędzie złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski i zostanie nowym mistrzem kraju. Stalowcy mają 12 punktową zaliczkę z pierwszego meczu i są o krok od sukcesu.

W pierwszym meczu finałowym, Stal Gorzów zwyciężyła na stadionie Edwarda Jancarza, pokonując Motor Lublin 51:39. Świetne zawody odjechali Bartosz Zmarzlik (16+1) i Martin Vaculik (14+2) którzy poprowadzili swoją ekipę do zwycięstwa. W Motorze Lublin najskuteczniejszym żużlowcem był Dominik Kubera (16). 25 września na Al. Zygmuntowskich dojdzie do meczu rewanżowego pomiędzy tymi zespołami. Podczas naszego Magazynu Żużlowego zapytaliśmy Macieja Markowskiego oraz Roberta Kościechę, jakiego rozstrzygnięcia się sprowadzają.

– Stawiam na Motor. Mimo że Stal ma dużą przewagę, to Motor ma zdecydowaną przewagę w postaci juniorów. Umiejętne przygotowanie toru i liderzy którzy radzą sobie na nim doskonale oraz Michelsen wracający do zdrowia powinno wystarczyć – ocenił krótko Maciej Markowski.

– Ja będę trochę odmienny. Dosyć duża przewaga i jeden taki pan który ostatnio nie lubi gubić punktów (Bartosz Zmarzlik, przyp. red). Jeśli będzie on w formie, to siedem biegów, w których mógłby pojechać, może zamknąć sprawę. Do tego jest jeszcze Martin Vaculik i Szymon Woźniak – dodał z uśmiechem Robert Kościecha.

Cały Magazyn Żużlowy do oglądnięcia niżej:

Fot. Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×