Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Kevin Małkiewicz. Czy w Grudziądzu rośnie ogromny talent? Trener nie ma wątpliwości

Kevin Małkiewicz

Autor: Sebastian Krauz

Kevin Małkiewicz. Czy w Grudziądzu rośnie ogromny talent? Trener nie ma wątpliwości

Kevin Małkiewicz jest uważany za jeden z największych talentów polskiego żużla. Młodziutki zawodnik GKM-u Grudziądz, który dorasta pod okiem trenera Roberta Kościechy, jeszcze nie może startować w rozgrywkach PGE Ekstraligi, ale ma na swoim koncie już międzynarodowy sukces. Na temat młodzieżowca trener Kościecha wypowiedział się podczas naszego Magazynu Żużlowego.

Kilka tygodni temu, na torze w czeskim Libercu rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w klasie 250cc. Wygrał w nim Mikkel Andersen, który zgromadził komplet punktów, ale to nie z jego powodu mówiło się głośno o tych zawodach. Srebro wywalczył bowiem młodziutki reprezentant Polski, Kevin Małkiewicz. O zawodniku natychmiast zrobiło się głośno i został on okrzyknięty jednym z największych talentów młodego pokolenia, w polskim żużlu.

O Małkiewicza zapytaliśmy Roberta Kościechę, czyli człowieka który stoi za sukcesami Polaków w klasie 250cc. Szkoleniowiec nie ukrywał, że Kevin Małkiewicz ma predyspozycje do tego, żeby stać się naprawdę klasowym zawodnikiem, ale również, że na pompowanie balonika jeszcze zbyt wcześnie. Kościecha zaznaczył również, że w Grudziądzu jest kilka talentów, którym bacznie się przygląda.

– Na krótkiej smyczy chłopaka trzymam, żeby “sodówa nie odbijała”. Ma on predyspozycje, żeby być klasowym zawodnikiem, ale jeszcze dużo pracy przed nim i dużo pokory. Niestety przed Mistrzostwami Świata, gdzie był jednym z faworytów, złamał kciuk i uciekły mu te zawody. Postanowiliśmy odpuścić kilka zawodów, żeby mógł on w pełni wrócić do zdrowia. Teraz priorytetem jest to, żeby na wiosnę zdać licencję – powiedział szkoleniowiec.

Cały Magazyn Żużlowy do oglądnięcia poniżej:

Fot. plochadrahaliberec/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×