Żużel - Best Speedway Tv

Mini żużlowcy ponownie wezmą udział w Golden Boy Trophy | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Mini żużlowcy

Mini żużlowcy ponownie wezmą udział w Golden Boy Trophy

Mini żużlowcy ponownie wezmą udział w Golden Boy Trophy

Już 23 czerwca odbędzie się kolejna edycja Golden Boy Trophy. Patronem turnieju jest Wicemistrz Świata z 1979 roku Zenon Plech, a organizacją zajmuje się syn legendy Krystian Plech.

Mini żużlowcy

W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja Golden Boy Trophy. Wystąpiło 16 młodych chłopaków z Polski, Danii i Niemiec, a zwycięzcą pucharu im. Zenona Plecha został ostatecznie Mikkel Andersen, a podium uzupełnili Maksymilian Pawełczak i Patrick Kruse. W tym roku impreza ponownie odbędzie się w Gdańsku, a Krystian Plech w rozmowie z trojmiasto.pl postanowił przypomnieć swoje motywacje do organizacji tych zawodów.

„Od samego początku chcieliśmy, aby w Gdańsku był turniej ku czci taty. To miasto było szczególne dla niego, ma tu wielu kibiców. Dodatkowo ważną część jego życia już po karierze odgrywał właśnie gdański obiekt mini żużlowy. Tu mieściła się siedziba jego fundacji, tutaj swoim nakładem pracy wyremontował budynek starego klubowego warsztatu, organizował bezpłatne lodowisko dla mieszkańców Gdańska czy otworzył szkółkę mini żużlową. Praca z młodzieżą dawała mu dużo satysfakcji i motywowała go, dlatego nie wyobrażaliśmy sobie, aby nie odbyły się zawody o puchar jego imienia w najmniejszej odmianie speedway’a” – mówi Krystian Plech łamach trojmiasto.pl.

Organizator odpowiada również za coroczny Gdańsk Speedway Camp, który także skierowany jest do mini żużlowców. Syn Zenona Plecha podkreśla, jak ważne jest organizowanie takich wydarzeń dla młodych i cieszy się, że takich inicjatyw jest obecnie coraz więcej.

„To bardzo budujące, że takich projektów jak nasz camp i zawody pojawia się coraz więcej. Bo właśnie o to chodzi, aby dzieci miały jak najwięcej jazdy, rywalizacji, możliwości nauki i czerpania odpowiednich wzorców. Naszą misją jako środowiska powinno być zabezpieczenie możliwości udziału, bo obecne czasy są ciężkie dla każdej dyscypliny. Dlatego bardzo dziękuję władzom Gdańska, że nie zapominają o tym ile tata znaczył dla gdańskich kibiców i społeczności, dzięki temu będziemy mogli pielęgnować jego pamięć podczas tego turnieju, ale dają też możliwość przyszłym pokoleniom rozwoju sportowego – zarówno jeśli chodzi o aspekt uprawiania dyscypliny, jak i propagowania do aktywności fizycznej” – powiedział syn Zenona Plecha.

Warto przypomnieć, że dzięki działalności Krystiana Plecha były zawodnik Wybrzeża Gdańsk i Stali Gorzów od zeszłego roku jest również patronem Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi, dzięki czemu w tych zawodach bierze udział zawodnik z najwyższą średnią w biegach młodzieżowych.

Reklamy

fot. Plech Sport Agency/Facebook

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×